Piknik w Rżańcu, czyli „w zdrowym ciele zdrowy duch”

Głównym punktem niedzielnego pikniku w Rżańcu (22 września) był turniej piłki nożnej. Zagrały w nim cztery drużyny małych piłkarzy. Hitem okazał się też rodzinny turniej w przeciąganiu liny.

Rżaniec to niewielka miejscowość w gminie Olszewo-Borki. Jest tam również niewielka szkoła podstawowa prowadzona przez Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych i Edukacyjnych. To właśnie społeczność Szkoły Podstawowej SIGiE im. Karola Adamieckiego w Rżańcu zaprosiła na imprezę sportowo-integracyjną. Przy organizacji pomagali rodzice, pani sołtys i rada sołecka, druhowie OSP i mieszkańcy.

Impreza pn. „Rżaniec na sportowo – w zdrowym ciele zdrowy duch” była znakomitą okazją do promocji zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, ale też okazją do spotkań i integracji mieszkańców.

Nie zbrakło atrakcji dla najmłodszych, tj. dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy, malowanie twarzy, kącik plastyczny, stoiska z zabawkami, lodami i watą cukrową. Dla łasuchów były regionalne przysmaki, a dla znawców zasad ruchu drogowego – konkurs zorganizowany przez WORD (główną nagrodą w tym konkursie był rower).najnowszy najstarszy oceniany
Rżaniec
Gość
Rżaniec

Super tak trzymać Pani Dyrektor SIGiE:)

Tomasz
Gość
Tomasz

Godne uwagi wydarzenie i jak dobrze zorganizowany program