Pijany skuterzysta w Ponikwi i 3 zbyt szybkich kierowców

Policja w Ostrołęce podsumowała miniony weekend na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Nie brakowało oczywiście nieodpowiedzialnych kierowców.

Nie tak dawno swoją premierę miał poruszający film o wypadkach drogowych w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. W „Wyjątkowo spokojnym dniu” wystąpili zarówno ci, którzy stracili bliskich, jak i ci, którzy byli sprawcami nieszczęść. Być może nie widzieli go jeszcze ci kierowcy…

– Nieodpowiedzialnością wykazał się 53-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który wybrał się w piątkowy wieczór w podróż skuterem drogą krajową nr 60. Do zdarzenia doszło w Ponikwi Małej – relacjonuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Kierowca jechał całą szerokością jezdni i bez włączonych świateł, funkcjonariusze postanowili go skontrolować. Już pierwsze chwile policyjnej kontroli pokazały, że decyzja policjantów była słuszna, od mężczyzny było czuć alkohol.

Miał on w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jego pojazd pozbawiony był tablic rejestracyjnych, obowiązkowego ubezpieczenia i badań technicznych. Skuterzysta natomiast nie miał wymaganych podczas kontroli dokumentów.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali też prawa jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

– Niektórzy z nich przekraczali dozwoloną prędkość niemal trzykrotnie, nie zważając na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Kierujący otrzymali również 500 złotowe mandaty karne, a do ich kont zostało przypisanych po 10 punktów karnych – dodaje Tomasz Żerański.