Pijany 16-latek za kierownicą. Wiózł 4 pasażerów!

W poniedziałek 22 kwietnia późnym wieczorem ostrołęcka drogówka zatrzymała w Ostrołęce do kontroli kierowcę volkswagena.

– Sposób jazdy kierowcy volkswagena mógł świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu, dodatkowo kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa – informuje oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Za kierownicą auta siedział 16-latek. Wyraźnie było czuć od niego alkohol. Co więcej, miał problemy z utrzymaniem równowagi i wysłowieniem się.

Okazało się, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Razem z nim volkswagenem jechało 4 w tym samym wieku nastolatków. Jeden z nich także znajdował się pod działaniem alkoholu.

– Po wykonanych czynnościach  kierowcę i pozostałych pasażerów odebrali rodzice, natomiast pojazd został odholowany na policyjny parking. W najbliższym czasie nieodpowiedzialny 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym – dodaje Tomasz Żerański.

Wielkanoc 2019 na drogach Ostrołęki i powiatu

To była jedna z policyjnych interwencji podczas akcji Wielkanoc 2019. Policjanci podsumowali 4 dni wytężonej pracy.

W działaniach wzięło udział kilkuset funkcjonariuszy.  Najważniejsze, że na naszych drogach nie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Sporo pracy mieli mundurowi z wydziału patrolowego, którzy przeprowadzili blisko 200 interwencji. Wzywani byli przede wszystkim do sytuacji związanych z zakłócaniem porządku publicznego i konfliktami rodzinnymi. W przeważającej liczbie interwencji w tle był alkohol.