Pierwszy milion złotych dla Lenki zebrany!

– Chcemy podzielić się z Wami ważnymi i dobrymi informacjami. Udało nam się łącznie uzbierać pierwszy milion złotych – napisali rodzice chorującej na SMA Lenki Mazur. W zbiórkę na rzecz dziewczynki zaangażowani są też mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego – w niedzielę 4 października odbędzie się dla niej w Ostrołęce akcja charytatywna.

Lenka Mazur choruje na SMA typu 3. Z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Szansą na jej wyzdrowienie jest lek. Niestety, jest on bardzo drogi – kosztuje aż… 9 mln zł!

Rodzice, bliscy Lenki jednak się nie poddają. Trwa zbiórka na jej leczenie – gdzie wpłacać pieniądze dowiecie się z TEGO ARTYKUŁU. Właśnie rodzice poinformowali, że udało się zebrać pierwszy milion złotych:

„Bardzo Wam za to dziękujemy. Do celu pozostała jednak jeszcze długa droga, ale dzięki Waszemu wsparciu nie znika w nas wiara, że to się uda. Tylko czasu jest coraz mniej.”

Rodzice napisali też, że materiał na temat Lenki ukaże się w Dzień Dobry TVN.

My przypominamy, że w niedzielę 4 października na plaży miejskiej odbędzie się trening biegowy dla Lenki – akcja charytatywna, podczas której będzie można wpłacać pieniądze, które przeznaczone zostaną na lek dla dziewczynki. Więcej informacji TUTAJ.