Pierwsze sekundy mogą być decydujące. Kurs z „Nadzieją”

Uczestniczki tegorocznej edycji kursu ,,Bądź Bezpieczna” wiedzą już jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i pomagać w sytuacji zagrożenia. A to wszystko dzięki ratownikom z Grupy Ratowniczej ,,Nadzieja”, którzy pojawili się 3 lutego w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pierwsze sekundy w przypadku udzielania pomocy osobom poszkodowanym są niezwykle cenne. W porę otrzymana pomoc diametralnie zwiększa szanse osoby poszkodowanej na przeżycie.

3 lutego w podstawowe elementy wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy zostały wyposażone uczestniczki kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna”. Szkolenie odbyło się w siedzibie ostrołęckich policjantów i zostało poprowadzone przez wolontariuszy z Grupy Ratowniczej ,,Nadzieja” tj. Magdalenę Podsiad i Pawła Gąskę.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Panie miały możliwość spróbowania swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy na fantomach osób dorosłych i dzieci.

Na zajęciach ćwiczono także prawidłowe ułożenie osób poszkodowanych, mowa tu, m.in. o pozycji bocznej bezpiecznej. Przekazano także uczestniczkom wiedzę w jakich sytuacjach można, a w jakich jest zabronione przemieszczanie osób poszkodowanych.   

Fot. KMP Ostrołęka