Pierwsze autobusy na gaz już są. Dzięki dużemu projektowi unijnemu

Doczekaliśmy się wreszcie dostawy pierwszych nowych autobusów MZK z dużego projektu unijnego, na który – to warto wiedzieć – dofinansowanie pozyskały jeszcze poprzednie władze miasta.

„Pierwsza partia nowych autobusów na gaz ziemny trafiła już do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce” – poinformował Urząd Miasta Ostrołęki.

Do MZK w Ostrołęce teraz trafiły 2 autobusy na CNG. Za ich produkcję odpowiadała firma Autosan z Sanoka. Kolejne pojazdy przyjadą do miasta na początku 2021 roku – w styczniu i lutym. Łącznie tabor MZK zasili 10 nowoczesnych, ekologicznych autobusów – łącznie kosztować będą prawie 12,9 mln zł. Dodajmy, że w lipcu 2021 r. do MZK trafią również dwa autobusy z napędem elektrycznym – za prawie 6 mln zł.

„Eksploatacja tego typu autobusów przyczynia się do poprawy jakości środowiska naturalnego, a przez to do redukcji tak dokuczliwego w ostatnich latach smogu. W pojeździe zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, które czynią podróżowanie nim bezpiecznym i komfortowym” – zachwala ratusz.

Nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie duży projekt unijny. Rozpoczęły go jeszcze poprzednie władze Ostrołęcki, pozyskując spore dofinansowanie unijne – łącznie prawie 26 mln zł.

Od zmiany władzy w Ostrołęce minęły już dwa lata, więc na nowe autobusy przyszło nam trochę poczekać. O opóźnienia w ich zakupie nie raz pytał prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika na sesji Rady Miasta radny Koalicji Obywatelskiej Mariusz Popielarz.

Przypomnijmy, że poprzednie władze miasta chciały kupić 10 autobusów – 5 z napędem tradycyjnym i 5 z napędem elektrycznym. Procedury w tej sprawie rozpoczęły się już na jesieni 2018 roku, lecz nowy prezydent Ostrołęki unieważnił postępowania. I ostatecznie postawił na inne rozwiązanie – zakup 10 autobusów zasilanych gazem CNG oraz 2 elektrycznych.

Fot. Urząd Miasta Ostrołęki

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
wstyd_obciach

U was nie ma tego zdjęcia ale wstydzę się za ubiór niektórych. Słoma z butów to mało powiedziane. Czy ten człowiek nie ma lustra. Staje do zdjęcia jak żulik spod budki z piwem.

Janka z Centrum

To prawda.
Głosowałam na niego ale się wstydzę.
Jak prezydent może chodzić tak ubrany?
Toż on gorzej wygląda niż kierowca.

Vincenty

Kolejna inwestycja poprzednich władz. Dobrze że obecne jej nie spartolili

kamera

evelidajka za kółko, podobno lubi trzymać za drążek

Czopek

Albo skrzata za kółko, może tymi krótkimi nóżkami sięgnie do gazu

Yeti

Kolejne miliony z Unii pozyskane przez ekipę p. Kotowskiego. Czy prezydent Kulik cokolwiek wywalczy?

Max

W tej kadencji realizują głównie inwestycje prezydenta Kotowskiego, przygotowane i z zabezpieczeniem finansowym. Obecny prezydent wybrany przez większość niewiele wnosi !

Rafa

Ostrowska Słowackiego – kasa po p. Kotowskim, autobusy – tak samo. Nawet rowery morskie, ścieżki rowerowe też z tamtej kadencji. Czy po Kuliku cokolwiek zostanie?