Pierwsza rocznica śmierci ks. biskupa Stanisława Stefanka. Będzie msza w jego intencji

W niedzielę 17 stycznia wypada pierwsza rocznica śmierci ks. biskupa Stanisława Stefanka.

– W dniu 17 stycznia 2020 roku, po ciężkiej chorobie, zmarł w szpitalu w Lublinie Biskup Senior Diecezji Łomżyńskiej Stanisław Stefanek – przypomniał wikariusz generalny diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski. – We wdzięcznej pamięci diecezjan pozostał jako gorliwy Pasterz troszczący się o Kościół łomżyński i o polską rodzinę.

W pierwszą rocznicę śmierci biskupa Stanisława, w niedzielę 17 stycznia o godz. 12.00 w Katedrze Łomżyńskiej zostanie odprawiona w jego intencji eucharystia, pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Ponadto łomżyńska Kuria Diecezjalna poprosiła proboszczów o sprawowanie mszy św. w intencji śp. biskupa Stanisława Stefanka.

Stanisław Stefanek zmarł w wieku 84 lat. W latach 1993-2008 był dyrektorem Instytutu Studiów nad Rodziną Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (od 1999 r. UKSW). W ramach Konferencji Episkopatu Polski, przez wiele lat był przewodniczącym Rady ds. Rodziny. Był również członkiem prezydium Papieskiej Rady Rodziny. 

Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. W 2011 r. zakończył posługę pasterską jako biskup diecezjalny i przeszedł na emeryturę jako biskup senior. Wciąż był jednak aktywnym duszpasterzem.

W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział bardzo dużo osób: duchownych, samorządowców, polityków i wiernych. Na pogrzeb księdza biskupa pojechali także ostrołęczanie.

Fot. Jozin1991

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tytus

Mądry dobry kapłan . Niech Bóg da mu niebo!