„Pierniki za uśmiech” w Ostrołęce w nieco innej odsłonie

„Pierniki za uśmiech” – przedświąteczna akcja uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 (dawnego Gimnazjum nr 1) na stałe zagościła w kalendarzu ostrołęckich wydarzeń. Setki uczniów każdego roku rozdawało ostrołęczanom przed Świętami Bożego Narodzenia pięknie udekorowane pierniczki, składając życzenia świąteczne i noworoczne.

Społeczność szkolna, chcąc podtrzymać tę piękną tradycję, postanowiła w tym roku także przeprowadzić kolejną edycję akcji, choć w zmienionych (dostosowanych do koronawirusowych obostrzeń) warunkach.

Przepyszne pierniki zostaną przygotowane, ale nie będą mogły być wręczone przechodniom.

„Dlatego w tym roku prześlemy je w postaci fotografii, na których pierniki – wraz z uśmiechem i najlepszymi życzeniami – przekażemy wszystkim sympatykom naszej akcji” – informują organizatorzy.

Mają też propozycję dla ostrołęczan:

„Jeżeli ktokolwiek z Państwa ma ochotę, może się włączyć w tym roku w naszą piernikową akcję. Proszę po prostu upiec w domu pierniki, udekorować je i sfotografować (same pierniki lub też siebie ze swoimi słodkimi dziełami).”

Wybrane fotografie (max. 2) należy przesłać na adres e-mail pierniki@sp5.ostroleka.edu.pl. Ze zdjęć utworzona zostanie galeria piernikowa, która później opublikowana będzie na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 5, Facebooku placówki i w lokalnych mediach (nadesłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację). Fotografie należy przesyłać do 15 grudnia.