Pieniądze na ratowanie zabytków. Na dworek w Przystani, obrazy w farze… Zobacz na co jeszcze

Na wzmocnienie więźby dachowej, nowe ogrodzenie, renowacje, konserwacje … został właśnie opublikowany wykaz przyznanych dotacji na 2020 rok na roboty budowlane i konserwatorskie prowadzone przy zabytkach. Na liście Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jest kilka perełek architektonicznych z powiatu ostrołęckiego.

Dotacja w wysokości 290 tys. zł została przyznana parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce. Tyle samo popłynie na remont pałacyku w Szczawinie. Parafia pw. św. Bartłomieja AP w Baranowie została dofinansowana kwotą 150 tys, zł. Taką samą dotację otrzymała parafia p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych.

Dotacja dla parafii p.w. Świętego Ducha w Kadzidle wynosi 100 tys. zł. Pieniądze (100 tys. zł) otrzyma też gmina Olszewo-Borki na prace remontowe zabytkowego dworku w Przystani, a parafia p.w. Nawiedzenia N.M.P. w Ostrołęce dostanie 60 tys. zł na ratowanie zabytkowych obrazów olejnych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Maria

Kto pisze wnioski o dofinansowanie?

Iza

I kolejna kasa dla Olszewa Borek a Ostrołęka dno i upadek , nic nie pozyskuje.

Jerzy

Do IZA Nie widzisz lub nie umiesz czytać na Ostrołękę – Kościół pw. Św. Antoniego otrzymał 290 tyś. A jak myślisz !! na miasto na dotację niech się stara ten wspaniały OGRODNIK, tyle w temacie.