Pielgrzymka na Jasną Górę 2020: jak będzie wyglądać? „Jedynie w formie symbolicznej”

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski wydał zarządzenie w sprawie tegorocznej 36. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Ze względu na epidemię koronawirusa będzie wyglądać ona zupełnie inaczej.

Janusz Stepnowski napisał w zarządzeniu:

„Biorąc pod uwagę stan epidemiczny w naszym kraju i wymogi sanitarne jakie się z tym wiążą oraz regulacje prawne, które wykluczają pielgrzymowanie w dotychczasowej formie, a także w trosce o dobro duchowe, bezpieczeństwo, zdrowie naszych diecezjan i wymogi organizacyjne, po konsultacjach z odpowiednimi władzami i przewodnikiem PPŁ zarządzam, że tegoroczna Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę odbędzie się jedynie w formie symbolicznej.

Co to oznacza?

  • pielgrzymka z diecezji łomżyńskiej składać się będzie wyłącznie z kilku kapłanów i 5 osób świeckich podążających szlakiem pątniczym.

Ponadto biskup łomżyński zwraca się do wiernych:

„Jednocześnie zachęcam wszystkich dotychczasowych pielgrzymów i sympatyków do budowania wspólnoty pielgrzymkowej oraz łączności duchowej przy pomocy mediów diecezjalnych i pielgrzymkowych, które przygotują na ten czas odpowiedni program.”

„Polecając obecną trudną sytuację i wszystkich zaangażowanych w dzieło pielgrzymowania opiece Maryi naszej Matki i Królowej, z nadzieją na przyszłoroczne wspólne pielgrzymowanie z serca błogosławię.”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
grazyna

Antyorganizacja jest tez organizacja