„Piękny i Bestia” Daniela Ejsymonta. Już wkrótce w Galerii

W piątek 14 lutego o godz. 19.00 w Galerii Ostrołęka odbędzie się wernisaż fotografa Daniela Ejsymonta „Piękny i Bestia”.

Autor zdjęć tak pisze o wystawie fotografii:

„Piękny i Bestia” – ten przewrotny tytuł nawiązujący do znanej baśni zainspirował mnie do próby pokazania piękna ludzkiego ciała, zarówno kobiecego jak i męskiego. Utarło się, że jeśli akt to tylko kobiecy, jednak już w starożytnej Grecji to męskie ciało było głównym tematem dla ówczesnych artystów.

Ten fakt skłonił mnie do porównania aktu kobiety i mężczyzny i zmierzenia się z tym bardzo trudnym tematem. Tak narodził się projekt, którego efekty będzie można ocenić już od 14 lutego w Galerii Ostrołęka.

Daniel Ejsymont – rocznik 1965, artysta fotograf, członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego i Stowarzyszenia „Przeciw Nicości”. Laureat wielu konkursów i wystaw, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Od wielu lat prowadzi Akademię Fotografii OTF w Ostrołęce, starając się zaszczepić bakcyla fotografii uczestnikom zajęć i pokazać, że fotografia może być czymś więcej niż zwykłą wakacyjną pamiątką.