Piątnica. Turysta zwiedzający fort spadł w przepaść

Groźne wydarzenie w Piątnicy, pow. łomżyński. We wtorek 25 sierpnia turysta z Warszawy, który zwiedzał fort, spadł w przepaść. Rozpoczęły się jego poszukiwania.

O niebezpieczeństwie grożącemu turyście Policja w Łomży dowiedziała się po godz. 14.20. Mężczyzna – mieszkaniec Warszawy w wieku 37 lat – zwiedzał forty w Piątnicy. W pewnym momencie spadł w przepaść – z wysokości 4 metrów.

Wysłano prędko na miejsce służby: policję, strażaków i ratowników medycznych. Rozpoczęły się poszukiwania warszawiaka.

„Policjanci, poza zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, wspólnie z obecnymi już na fortach strażakami przeczesywali teren i sprawdzali podziemne korytarze, aby jak najszybciej zlokalizować miejsce upadku mężczyzny. Ze zgłoszenia wynikało, że poszkodowany jest przytomny, ale może mieć uraz nogi.” – informuje Policja w Łomży.

Panujący w tunelach mrok i wilgoć nie ułatwiały zadania uczestniczącym w akcji służbom. Po przejściu około 50 metrów od głównego wejścia, funcjonariusze natrafili na leżącego mężczyznę.

Znajdował się w miejscu łączących się korytarzy. 37-latkowi udzielono pierwszej pomocy, a potem na noszach wydobyto go z bunkra. Ranny mieszkaniec Warszawy trafił do szpitala.

Fot. KMP Łomża