Paweł Stańczyk prezesem PGNiG Termika

Były wiceprezydent Ostrołęki Paweł Stańczyk został prezesem zarządu spółki PKNIG TERMIKA S.A.

Na stronie internetowej PGNIG Termika napisano:

„Informujemy, że w wyniku zakończonego postępowania kwalifikacyjnego na Prezesa i Członków Zarządu PGNiG TERMIKA SA, ogłoszonego 19 lutego 2020 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki PGNiG TERMIKA SA w dniu 8 maja 2020 roku powołało nowy Zarząd Spółki w następującym składzie:
Paweł Stańczyk – Prezes Zarządu,
Jarosław Głowacki – Członek Zarządu, Wiceprezes ds. technicznych,
Jarosław Maślany – Członek Zarządu, Wiceprezes ds. operacyjnych.”

Paweł Stańczyk to były wiceprezydent Ostrołęki – w ratuszu, za kadencji prezydenta Janusza Kotowskiego – odpowiadał m.in. za kształtowanie polityki przestrzennej miasta, ochronę środowiska, projekty inwestycyjne. Swoją funkcję pełnił przez 10 lat, do 2016 roku.

Potem został prezesem zarządu Operatora Logistycznego Paliw Płynnych. Spółka wówczas odnotowała najlepsze w historii wyniki finansowe. Był nim do 2018 roku – po fuzji OLPP i PERN pracował w PKN ORLEN S.A., pełniąc funkcję dyrektora wykonawczego ds. logistyki.

Od 2018 do 2020 był wiceprezesem zarządu ds. rozwoju w ORLEN Serwis S.A. i pełnił funkcję President of Board of Directors w ORLEN Service Lietuva. Jest członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

PGNiG Termika należy do Grupy Kapitałowej PGNiG. Jest wiodącym w Polsce producentem ciepła i energii elektrycznej w kogeneracji.