Patryk Mocek 14. w kraju w podnoszeniu ciężarów

Od 24 do 25 maja rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Na pomostach w Stoku Lackim o laur najlepszych walczyło 41 pań i 70 panów. Wśród ciężarowców z roczników 1996 -1998, którzy uzyskali prawo startu był Patryk Mocek, zawodnik ostrołęckiego UKS Atleta.

Patryk Mocek startował w kategorii wagowej 81 kg, który limit startowy uzyskał 3 marca na Młodzieżowych Mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie. Pierwszy bój rwanie rozpoczął od 75 kg z pozytywnym werdyktem sędziowskim. W drugim podejściu zadysponował na sztangę 80 kg, które to nie uzyskało akceptacji sędziów. Na tym samym ciężarze podszedł do trzeciej próby, wyrywał sztangę nad głowę, ale i tym razem, sędziowie nie zaliczyli mu tej próby.

Po niepowodzeniach w rwaniu, pierwsza próba w podrzucie na sztandze o wadze 95 kg, również skończyła się brakiem akceptacji sędziów. Patryk powtórzył podejście na tym samym ciężarze sztangi, i uzyskał akceptację wszystkich sędziów. Trzecie podejście w podrzucie na 100 kg również nie otrzymało uznania w oczach dwóch sędziów. Ostatecznie Patryk skończył zawody z wynikiem w dwuboju 170 kg (75+95) na czternastej pozycji w kraju wśród zawodników U-23 do 81 kilogramów.

We wszystkich sześciu podejściach Patryk wynosił sztangę nad głowę, a tylko po jednym w każdym boju zostało uznane przez sędziów. Jak relacjonuje trener Władysław Niedźwiecki: – Naszego zawodnika stać na więcej i liczyliśmy na lepszy wynik w dwuboju oraz wyższą lokatę.

0 0 vote
Article Rating
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adas
1 rok temu

Brawo

Real
1 rok temu

Walcz dalej Patryku

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x