Pątnicy wyruszyli w drogę. W intencji trzeźwości narodu (zdjęcia)

Skromna liczebnie, ale silna duchem, wyszła z Ostrołęki Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu. Ostrołęczanie wyruszyli w trasę w piątek 5 lipca. Do celu, czyli do Niepokalanowa, dojdą 11 lipca.

W Pielgrzymce w Intencji Trzeźwości Narodu z Ostrołęki do Niepokalanowa wzięło udział kilkadziesiąt osób, w różnym wieku: byli emeryci, ale z uśmiechem na ustach w trasę wyszli też i dzieci.

Wszyscy z parasolami albo płaszczami przeciwdeszczowymi, bo piątkowy poranek przywitał nas chmurami i niewielkim deszczem. Pielgrzymka ruszyła sprzed kościoła pw. Św. Antoniego w Ostrołęce. Wcześniej w klasztorze odbyła się msza św.

Pątników pożegnali m.in. proboszcz parafii Zdzisław Grzegorczyk oraz biskup Tadeusz Bronakowski.

Jeszcze w piątek pielgrzymi dojdą do Kunina. Kolejne przystanki to Rząśnik, Barcice, Stanisławowo, Modlin, Kampinos. 11 lipca pątnicy wejdą do Niepokalanowa. Hasło tegorocznej pielgrzymki to „Młodzi trzeźwi i wolni”.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
realista

Nie widzę ,,dyrektorów,, z Energi, parlamentarzystów, radnych, fachowców z filii Urzędu Wojewódzkiego. Co to znaczy. To kto ma dać przykład. Brać urlopy i jutro doganiać pielgrzymkę. Ze dwadzieścia osób ruszyło a ilu się wykruszy po drodze. Ja nie mogę bo kręgosłup mam chory.