Partnerka wiceprezydenta Ostrołęki dostała pracę w miejskiej spółce

Ewelina Kalinowska, która startowała bez powodzenia do Rady Miasta z komitetu Łukasza Kulika, a która prywatnie jest partnerką wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego, znalazła zatrudnienie w miejskiej spółce OPK.

Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne jest jedyną w regionie samorządową spółką zajmującą się odbiorem śmieci.

Ostatnio głośno było o tym, że pracę w spółce straciło trzech pracowników OPK. Zaraz potem prezydent Kulik poinformował (za pośrednictwem Facebooka!), że ktoś włamał się do OPK i doszło tam do kradzieży. Przy okazji rzucił cień podejrzenia – mimo dopiero co rozpoczętego postępowania w tej sprawie – na zwolnionych pracowników.

Minęło kilka dni i oto dowiadujemy się, że OPK już znalazło nowych pracowników. Dodajmy, że bez ogłaszania rekrutacji na stanowiska. Wśród nich jest partnerka wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego, Ewelina Kalinowska.

Ewelina Kalinowska z wykształcenia jest magistrem pedagogiki. Pochodzi z Ostrołęki, pracowała w firmie zajmującej się udzielaniem kredytów.

W ostatnich wyborach samorządowych startowała do Rady Miasta z listy Łukasza Kulika „Ostrołęka dla Wszystkich”. Nie udało się jej zdobyć wystarczającej liczby głosów, aby zostać radną.

Prywatnie jest partnerką wiceprezydenta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego. Razem z nim prowadzi relacje wideo na Facebooku ze spacerów po mieście. Prowadzą też wspólnie grupę na Facebooku „Maciek Kleczkowski – transmisje na żywo”.

O komentarz do zatrudnienia nowych pracowników i Eweliny Kalinowskiej poprosiliśmy prezesa zarządu OPK Jacka Merksa. Oto jego odpowiedź na nasze pytania:

– W kwietniu  i maju 2019 r. wypowiedziano umowę tylko 1 pracownikowi i wiązało się to ze stwierdzonym przez zarząd ciężkim naruszeniem obowiązków pracowniczych. Spółka zatrudniała w maju 2019 r. 10 osób na stanowiskach administracyjnych i 27 na stanowiskach robotniczych.  Rekrutacja ze względu na obowiązujące przepisy nie dotyczy pracowników na takich stanowiskach. Spółka w swoim zakresie znalazła potrzebnych pracowników. Co do osoby wskazanej w państwa zapytaniu, to odpowiadamy, że zajmuje stanowisko administracyjne, jednakże ze względu na obowiązuje przepisy o ochronie danych osobowych, innych danych pracownika nie możemy państwu przekazać.

Głośno wciąż jest też o partnerze Eweliny Kalinowskiej, czyli Macieju Kleczkowskim. Prokuratura postawiła mu zarzuty dotyczące zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr

Kolesiostwo pierwsza klasa!Wcale mnie to nie dziwi !Patrząc na to,co wyprawia się w tym mieście od czasu wygrania wyborów przez kulika przerasta wszelkie normy przyzwoitości,taktu,dobrego smaku!Żal mi patrzeć na moje kochane miasto jak cofa się w rozwoju do tyłu.Ogrodnik jest za słaby i ma podły charakter -z takiego powiązania dobre rzeczy nigdy nie powstaną!Ogrodnik-jeśli zależy ci choć odrobine na ocaleniu tego miasta to podaj się do dymisji

Wyborca

dzieje się lepiej NIgdy wiecej PIc nie zagości na ziemiach mazowieckich. tak zadecydowała wiekszość

tak

A co sie dzieje lepiej, podaj choc jeden przekład, jeszcze tal zle to nie było w naszym miescie, kolesiostwo i układy, a nazekali na poprzedników, a co teraz robią??

Ciekawy

Czym Ewędlinka zapracowała na stołeczek?

midi max

Hmmm, może tym co zazwyczaj jest na stołeczku

zawiedziny

Głosowałem na Pana Kulika i jego komitet. Przyznam, że w całym życiu tak się nie pomyliłem

Jhh

I to dzięki takim jak Pan właśnie jest teraz jak jest. Bezrozumne nieprzemyślane podejście , konsekwencje później mamy w życiu.

leopard

co wy za propagandowe wypociny wypisujecie \, na kolejnych wyborach pic nie ma szans na jakąkolwiek wygrana, jest bardzo dobrze i będzie lepiej niż przez ostatnie 12 laty

tak

Zobaczymy co powiesz, jak PIS będzie rządził, juz niedługo, i wtedy dopiero będzie porządek.

tak

Nie tylko TY, większość z nas, teraz żałuje swojej decyzji,.

Jurek

ja nie widzę w tym jakiś nadzwyczajnych nósów ?, rozumiem że dla większości nie jest problemem że szeregowi pracownicy tej spółki zarabiali więcej od prezydenta – to już jest OK

Jhh

Te osoby są zupełnie niekompetentne. Niczego nie potrafią. Jedynie bieganie bez celu i bez sensu z kamerkami i witanie się oraz pozdrawianie. Wogole nie wiem o co w tym chodzi i czemu ma służyć.

tak

No proszę jaki kwiatki wychodzą, jednych się zwalnia, aby przyjąć swoich, to jest kolesiostwo, sitwa, i to jest normalne.Poprzednicy żle robili, a obecni to cacy?? Smiech na sali, wszyscy się śmieją,

jail

Pytanie jest czy będzie zarabiać tak jak poprzednik wiecej od prezydenta miasta

ares

to kim ona tam jest wice jak jej klekot

tak

Pewnie TAK.

NIE

Dobrze że jest ten portal, bo z MO, to bysmy sie nic nie dowiedzieli.

Ostr

Kulik do Dymisjii!

Polecam gorąco.

Bardzo polecam najnowszy dokument o naszym wspaniałym kościele „Tylko nie mów nikomu”.
Dziś premiera na Youtube.

Myślałem że Kościół jest inny

Siła dowodów musi być porażająca skoro arcybiskupi po publikacji oficjalnie przepraszają ofiary „kościoła” a arcybiskup Gądecki dziękuje Sekielskiemu za film.

Przestań marzyć

Chyba nie sądzisz że portalowe TROLE ustosunkują się do tych informacji.
Dla nich Kościół to świętość i każdy kto mówi inaczej to lewak, komuch i pederasta.
A arcybiskup który pochwala taki film to też lewak i komuch. A lewak i komuch dla nich jest gorszy niż ksiądz pedofil.

Kjh

Sam jesteś trollem. Dla którego kościół to nie świętość , bo nie posiada ktoś taki żadnych świętości. Poczytaj czym jest Kościół bo nawet pojęcia nie masz jak widać

Kjh

Przepraszać za swoje złe czyny nie tylko słabi , pokręceni, zdemoralizowani, księża którzy po prostu księżmi nie powinni być , powinni przepraszać, ale i z każdej grupy społecznej, zawodowej i każdej innnej co krzywdzą i postępują ohydnie.

Anka

Okazało się, że zmiana władzy w Ostrołęce jest na gorsze, Zdecydowanie na gorsze. Przepraszam wszystkich ale niestety głosowałam na nich niestety

AAA

„Kasa dla spółki kontrolowanej przez J. Kaczyńskiego. Kuzyn narzekał >Wujku pomóżZalewów Szczecińskiego i Kamieńskiego<" – skomentował na Twitterze Brejza, załączając skan pisma. Odpowiedź Urzędu Morskiego w Szczecinie udostępnił również inny poseł PO Sławomir Nitras. "Urząd Morski Szczecin zmuszony do finansowania Srebrnej. Oddadzą z odsetkami" – napisał.

Rower

gratulacje ostrołęckie lemingi za wybór takich gości jeden Juz po zarzutach zatrudnienia kolesiów i partnerek to wierzchołek góry lodowej IT mamy transparentność i uczciwość w wydaniu nowej władzy i jeszcze kaszana na to wszystko czekamy na rychły finał tego cyrku