Parking przy Goworowskiej 28a czeka na utwardzenie

Radny Grzegorz Gołaś (w imieniu mieszkańców ulicy Goworowskiej) wystosował interpelację do prezydenta w sprawie utwardzenia i zagospodarowania działki znajdującej się obok bloku przy Goworowskiej 28a.

Jest to niewielki plac (jakieś 10 na 8 metrów), który jest obecnie wykorzystywany przez mieszkańców pobliskich bloków jako parking. Teren jest nieutwardzony, w związku z czym sypki piasek zanieczyszcza elewacje pobliskich bloków, a w okresie złej aury tworzą się tam kałuże i dziury, co nie sprzyja ani parkowaniu, ani nie wpływa pozytywnie na estetykę miasta.

Powyższa działka nie jest duża a koszt jej utwardzenia za pomocą płyt ażurowych nie będzie zbyt wysoki – argumentuje rady.

Prezydent Łukasz Kulik odpowiada, że temat jest „uzależniony od możliwości finansowych budżetu miasta, które będą znane po rozliczeniu inwestycji za okres pierwszego półrocza 2019 roku”.

Jednocześnie prezydent podpowiada inne wyjście, sugeruje by – tematem zainteresować Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową, i po finanse potrzebne na utwardzone parkinu sięgnąć w ramach inwestycji wspólnej, co powinno znacznie skrócić czas oczekiwania na jej realizację.

Czy jest Pan zadowolony z tej odpowiedzi? – zapytaliśmy radnego Grzegorza Gołasia.

-Na pewno do tematu jeszcze wrócę – odpowiada radny

Poniżej pełna odpowiedź prezydenta Łukasza Kulika.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mir

Kiedyś radnemu udało się coś większego przy Łęczysku. Teraz jako koalicjant powinien z prezydentem załatwić taki drobiazg w mig🙂

Lati

Działaj Grzegorz działaj !

Roma

Działka malutka a debata między radnym i prezydentem poważna. Załatwcie to i już.

Radek

Interpelacja ze stycznia a odpowiedź z lipca, tempo zachwycające. Ale może przy tak kluczowej inwestycji nie trzeba się dziwić?