Park Wodny w Ostrołęce otrzyma 2 mln zł dotacji. Jeśli zgodzą się radni

Na najbliższej sesji Rady Miasta, którą zaplanowano na 30 grudnia, radni podejmą decyzję o przyznaniu ostrołęckiej pływalni dotacji na 2021 rok. Ma ona wynieść 2 mln zł.

Zaproponowana kwota 2 mln zł dotacji na 2021 rok ma być o 240 tys. zł większa niż ta przyznana za 2020 rok (tu dodajmy, że została ona i tak zwiększona o 500 tys. zł na październikowej sesji Rady Miasta).

Dlaczego ma ona urosnąć? O tym jest w uzasadnieniu projektu uchwały:

„Zwiększenie dotacji dla zakładu budżetowego na 2021 rok, w stosunku do roku 2020 o kwotę 240.000,00 zł, wynika z przewidywanego znacznego spadku wpływów ze sprzedaży biletów związanego z trwającym stanem epidemii w Polsce i zamknięciem dla użytkowników indywidualnych basenów, parków wodnych i aquaparków.

Z basenu regularnie korzystają tylko osoby niepełnosprawne, osoby przechodzące proces rehabilitacji oraz zawodnicy przygotowujący się do zawodów sportowych. Nie jesteśmy obecnie w stanie przewidzieć jak długo utrzymane zostaną obostrzenia związane z zachorowalnością wywołaną wirusem COVID-19.”

Miasto zakłada też, że i po zniesieniu obostrzeń i zakończeniu pandemii liczba klientów się zmniejszy. Nie zmniejszają się znacznie – jak dodano w uzasadnieniu – za to koszty utrzymania obiektu.

Większa kwota dotacji pójdzie na zabezpieczenie bieżącej działalności Parku Wodnego – wypłatę wynagrodzeń, opłaty za energię, wodę i ścieki itp.

Fot. Pixabay