Parafialne Drogi Krzyżowe w Ostrołęce

Droga krzyżowa to symboliczne odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu. Każda z ostrołęckich parafii celebruje to wydarzenie w innym terminie. Pierwsza była parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Ostrołęce (os. Stacja), która zaprosiła parafian na Drogę Krzyżowa 12 kwietnia.

Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce (fara): wtorek 16 kwietnia, godz. 18.30 (po mszy św. o godz 18.00).

Parafia pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce: środa 17 kwietnia, godz. 18.30 (po mszy św. o godz. 18.00), Parafialna Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Brata Zenona Żebrowskiego, Goworowską, Powstańców, Poznańską i Bursztynową do kościoła.

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce (os. Centrum): piątek 19 kwietnia, godz. 20.00. Tym razem parafianie przejdą ul. Madalińskiego, ponieważ Blachnickiego jest w remoncie. Na drogę krzyżową zabieramy ze sobą znicze.

Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce (klasztor): piątek, 19 kwietnia. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00, a bezpośrednio potem – zgodnie z tradycją: Droga Krzyżowa ulicami Ostrołęki.

Parafia pw. św. Wojciecha w Ostrołęce (os. Wojciechowice): piątek 19 kwietnia. Liturgia Wielkiego Piątku z Adoracją Krzyża Świętego rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 17.30. Po liturgii nastąpi całonocna Adoracja przy Grobie Pańskim.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
chrzecijanin

dobre info