Para napadła na niego w centrum miasta. Trafił do szpitala

Kobieta i mężczyzna napadli w czwartek 5 września na 33-latka w centrum Ostrołęki. Zabrali mu pieniądze i telefon komórkowy.

W miniony czwartek późnym wieczorem dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o rozboju do którego według zgłoszenia miało dojść na 33 – letnim mężczyźnie. Na miejscu już po chwili byli ostrołęccy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Do zdarzenia doszło na jednej z głównych ulic Ostrołęki. 33-latek zeznał, że podeszły do niego dwie osoby i kazały mu oddać telefon komórkowy. Kiedy odmówił, zaczęły go bić. Po wszystkim ukradli mu komórkę i gotówkę. Uciekły.

Napadnięty mężczyzna trafił do szpitala, a funkcjonariusze zajęli się poszukiwaniem sprawców.

– Dzięki sprawnym działaniom już kilka minut po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 28-letnią kobietę i 43-letniego mężczyznę podejrzewanych o popełnienie tego rozboju – informuje oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Para trafiła do aresztu. Usłyszeli zarzuty rozboju, do których się przyznali. Policjanci odzyskali także skradzione pieniądze i telefon.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.