Pamiętali o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Rocznica inna niż wcześniejsze

W środę 10 kwietnia wypada 9. rocznica katastrofy smoleńskiej. Członkowie i sympatycy ostrołęckiego PiS nie zapomnieli o jej ofiarach.

Punktualnie o godz. 8.41, czyli w godzinę tragedii, która wydarzyła się w Smoleńsku, spotkali się na skwerze im. śp. prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego w Ostrołęce.

Zmówili modlitwę, a także złożyli znicze pod tablicą upamiętniającą wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Ostrołęce, aby oddać hołd 96 osobom, które zginęły w katastrofie, w tym śp. parze prezydenckiej.

Radny i przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Jerzy Grabowski zaprosił na mszę św. za zmarłych, poległych w Smoleńsku i Katyniu, która odbędzie się w środę 10 kwietnia o godz. 18.00 w ostrołęckim klasztorze.

To pierwsza rocznica katastrofy smoleńskiej po zmianie władzy w Ostrołęce. I trzeba przyznać, że różniła się znacznie od tych, które organizowane były w latach poprzednich, za prezydentury Janusza Kotowskiego. Nie było delegacji z miasta, pocztów sztandarowych szkół, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń czy też duchowieństwa.

Jak widać, nowe władze miasta nie zamierzają obchodzić rocznic katastrofy smoleńskiej. Świadczy o tym też inna, zbliżająca się uroczystość: prezydent Łukasz Kulik zaprosił do udziału w obchodach 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbędą się 12 kwietnia na cmentarzu przy ul. Krańcowej (msza rozpoczyna się o godz. 12.00).

Do tej pory łączone były one z rocznicą katastrofy smoleńskiej – w tym roku tak nie będzie. Kwiaty zostaną też złożone gdzie indziej: wcześniej składano je pod tablicą upamiętniającą tragedię w Smoleńsku, w tym roku – pod pomnikiem Golgota Wschodu.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
reprezentacja

Jerzy G. jest na urlopie czy w pracy?
Marcin G. jest na urlopie czy w pracy?
Mariusz P. jest na urlopie czy w pracy?
Dariusz D. jest na urlopie czy w pracy?

Reszta bezrobotni, to nie trzeba sprawdzać 🙂

Jhh

A co to ma do rzeczy ??? Nikt z w.w. bardziej niż obecnie panujący, swoich obowiązków nie zaniedbał. Byli i są tam gdzie zabrakło bezużytecznych pod każdym względem jak widać włodarzy.

Iwa

A jaki to obowiązek? Dla kogo ta szopka?

mieszkaniec Ostrołęki

szkoda ,że w Twojej rodzinie nie było tak wartościowych ludzi ,którzy chcieli utrzcić pomordowanych w Katyniu

słoneczko

Ludziom którzy zginęli w Katastrofie Smoleńskiej należy się pamięć i modlitwa, bardzo miły gest osób zebranych.

katarzyna

Katastrofę należy uczcić jak najbardziej! Lecz proszę zrozumieć, jak jest traktowany zwykły Kowalski gdy opuści samowolnie stanowisko pracy? Prezydent powinien przyjrzeć się swoim podwładnym czy w ogóle są w pracy, bo pomimo zmian proceder na dobre kwitnie i nie wszyscy muszą być w pracy – przykłady z wielu podległych prezydentowi jednostek.

george

No dużo się zmieniło w naszym mieście ale czy na lepsze? Ku czemu to dążą? Należałoby się głęboko nad tym zastanowić

John

A ty „reprezentacja” na dyżurze opluwacza? Zamilknij, pomódl się jak możesz, i uszanuj rocznicę.

fakt

Brak widowiskowej imprezy i już wielce opłakujących garstka.

Nie widzę problemu

Skoro tak wam brakuje starej oprawy to nie widzę problemu.
Nikt nie zabroni waszemu bezrobotnemu pryncypałowi zorganizować wszystko po staremu….. ma dużo czasu.

Nowy

Nie widzisz problemu, a piszesz od rzeczy, do tego z jakąś głupią niechęcią. Przyszli się chwilę pomodlić za zmarłych na służbie, uczcić ich pamięć. Jaki masz problem?

do nowy

Ale to redakcja tego portalu widzi jakiś problem i wylewa żale.
Skoro tak im brakuje tego co było niech ruszą cztery litery i zrobią po staremu.

mieszkaniec Ostrołęki

Tam zginęli Polacy ,jest to największa katastrofa od czasów wojny zginęli ludzie z każdej opcji politycznej ale niektórym trudno to zrozumieć, bo to nie dotknęło nikogo z ich najbliższzych,.