„Pałacyk” w Ostrołęce znów remontowany: drugi etap (zdjęcia)

Rozpoczął się drugi etap remontu tzw. pałacyku znajdującego się przy ul. Fieldorfa „Nila” w Ostrołęce. Zakończyć się powinien do końca wakacji. O tym, jak będzie on wyglądać, opowiedział nam kierownik ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski.

Pełna nazwa zadania, które obecnie jest realizowane, brzmi: „Termomodernizacja budynku administracyjno-biurowego przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 15 w Ostrołęce – II etap”.

Przypomnijmy, że w ramach I etapu (z 2018 roku) wykonano m.in. nową elewację z przodu budynku. Teraz przyszedł czas na kolejną część.

Tak prezentuje się „pałacyk” po I etapie termomodernizacji

Rozpoczęła się termomodernizacja budynku „pałacyku” od strony ul. Dobrzańskiego – powiedział nam kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski.

Wykonana zostanie ona do 31 sierpnia 2019 roku. Zajmie się tym – tak jak w przypadku etapu I – firma AND-BUD Andrzej Kulasiński z Ostrołęki, która wygrała przetarg. Koszt zadania to nieco ponad 900 tys. zł.

W pałacyku swoją siedzibę ma Mazowiecki Urząd Wojewódzki, korzystają z budynku także Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Urząd Miasta, a także Państwowa Inspekcja Pracy. I to tych czterech współwłaścicieli nieruchomości złożyło się na remont budynku – to efekt jeszcze ubiegłorocznych porozumień. Najwięcej pieniędzy przekazał wojewoda mazowiecki.

A najprawdopodobniej to nie ostatni etap remontu „pałacyku”: do zrobienia są jeszcze termomodernizacja tyłu budynku i boku, przebudowa schodów czy stworzenie nowego parkingu.