OUTW: Miało być taniej o połowę, a jest… tak

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik przed wyborami obiecywał obniżenie – wówczas jego zdaniem zbyt dużych – cen za zajęcia dla seniorów w ramach Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Radny Mariusz Popielarz chciał się dowiedzieć, jakie włodarz podjął kroki w tej sprawie. Póki co niewiele zrobiono.

W przygotowanej odpowiedzi dla Mariusza Popielarza (KO) czytamy, że:

„Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczą bezpłatnie w zajęcia teatralno-estradowych, w zajęciach chóru i cotygodniowych wykładach. Słuchacze pierwszego roku OUTW bezpłatnie korzystają z zajęć wybranego przez siebie języka obcego oraz kursu nordic walking.

W bieżącym roku o 50% obniżone zostały opłaty za zajęcia ogólnoplastyczne (z 60 zł na 30 zł) mimo że są to zajęcia generujące koszty w postaci wydatków na zakup materiałów plastycznych.”

Ponadto – podaje miasto – utworzono dwie grupy jogi i są organizowane wyjazdy autokarem do teatrów (za przejazd płaci OCK).

Spytaliśmy się seniorów, co się zmieniło w opłatach za zajęcia OUTW.

– Zajęcia plastyczne są tańsze, o 50% – dowiedzieliśmy się od nich. – Ceny pozostałych zajęć się nie zmieniły.

Można jednak powiedzieć, że podrożały taniec w kręgu i gimnastyka relaksacyjna: płacimy tyle samo, ale skrócono je z 1 godziny do 45 minut. Wprowadzono też na nową jogę – podrożała jednak o 100% w porównaniu do poprzedniej ceny, bo poprzednio kosztowała 15 zł, a teraz 30 zł.

W przekazanego radnemu odpowiedzi miasto zwraca uwagę na wprowadzenie Ostrołęckiej Karty Seniora. To rzeczywiście dobre posunięcie.

Nie należy jednak zapominać, że miasto jednocześnie dokonało też zmian w ostrołęckiej Karcie Wielkiej Rodziny, z której korzystają rodziny wielodzietne.

Obniżono im zniżki na basen, kino i zajęcia artystyczne OCK o połowę (z 50% rabatu na 25%), zniesiono m.in. zniżkę na pobyt dziecka w Żłobku Miejskim. Dodano ulgi na bilety do Muzeum Kultury Kurpiowskiej i Muzeum Żołnierzy Wyklętych i na bilety na wydarzenia sportowo-rekreacyjne i artystyczne organizowane przez miasto w hali im. A. Gołasia. W ten sposób posiadacze Karty Wielkiej Rodziny mają niemal takie same zniżki jak seniorzy z Ostrołęki. Czy to zmiany na plus, czy na minus – pozostawiamy ocenie Czytelnikom (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ).

Radny Popielarz chciał też wiedzieć, czy miasto próbowało pozyskać pieniądze z zewnątrz na OUTW i emerytów. W odpowiedzi wspomina się tylko o bonach dla seniorów, a dokładnie: o zasadach naboru wniosków. Czy miasto angażowało się w jakiś sposób w nabór owych wniosków? Odpowiedzi na to pytanie w piśmie nie ma.

Poniżej odpowiedź prezydenta na interpelację radnego Mariusza Popielarza:

Interpelację radnego Popielarza znajdziecie TUTAJ.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Grześ

A kto w OCK ma robić te zamiany. Pracownicy którzy potrafili to albo odeszli, albo ich zwolnilili. Reszcie się nie chce A specjalista z KRUSU nie wie o co chodzi.

Mietek

Babcie niech bawią wnuki a nie szlifuja języki

Gość.Gość

Jak to przysłowie mówi 🙂 obiecanki cacanki ……,,,,,,,,

3
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x