Otwarte Strefy Aktywności nie dla Ostrołęki. Ratusz nie złożył nawet wniosku

Według naszych informacji miasto Ostrołęka nie powalczy o pieniądze z rządowego programu i nie złożyło wniosku na budowę Otwartej Strefy Aktywności.

Otwarte Strefy Aktywności to rządowy program, który debiutował w 2018 roku. Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowywało montaż tzw. siłowni pod chmurką, stworzenie strefy relaksu z ławkami i grami edukacyjnymi czy budowę placów zabaw. O rządowe pieniądze mogły starać się samorządy, ale też i stowarzyszenia, spółdzielnie mieszkaniowe czy fundacje.

1 lutego 2019 roku ogłoszono kolejną edycję OSA. Ministerstwo na projekty samorządów czy stowarzyszeń chce wydać 48 mln zł. Czas na złożenie wniosku minął 1 marca.

Według naszych informacji wniosku na Otwartą Strefę Aktywności nie złożyło miasto Ostrołęka, same pozbawiając się szans na otrzymanie rządowego dofinansowania. A szkoda, bo wydaje się, że w mieście przydałyby się i siłownie plenerowe, i nowe place zabaw.

Przypomnijmy, że w ubiegłych latach miasto postawiło w różnych miejscach wiele siłowni plenerowych, które cieszą się dużą popularnością.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jarema

Można było się tego spodziewać.

mela

No tak nawet nie ma komu tam teraz napisać wniosku, nie mowa ze trzeba wiedzieć że takie pieniądze można pozyskać.Oj wybrali sobie ludzie władze ?

gość

łatwiej chodzić z kamerką niż napisać wniosek

Edgar

No panie Kulik i keczkowski znów kaszana?

Luck

Kulik zniszczy miasto – trochę swoich spraw załatwi dla swoich i resztę oleje.

Ostrołęczanin

Po co składać wnioski, łatwiej wywalać ludzi i szukać haków na poprzedników

Max

Kaszana chyba nie umie pisać, więc czemu się czepiacie 😉

Skutek

aktywność ? wniosek ? siłownia ?
Panie normalnie jak na wiosne
– biere łopate i wszytko kopie, biere siekiere i rombam wszytko …
PO co komu takie tam siłownie.
OGRODNIK

Dudu

Za czasów poprzedniej wladzy też nie korzystano z różnych programów i funduszy. I co? Za to ochoczo wystąpiono o dofinansowanie np. ławki niepodległości, która jest już podrapana i mało kto z niej korzysta (bo i jak?)

Maro

Dudu, pomyśl, na most ok. 40 mln, na ulice Witosa, Dobrzańskiego, Akacjową, Krańcową, Ostrowską – Słowackiego – finansowanie 80%. Pozyskane pieniądze na zakup nowych 10 autobusów, Muzeum – 100% finansowania, ścieżki rowerowe i rowery, które już niedługo itp. To ostatnie lata Kotowskiego, Kulik w tym roku ma gotowe rzeczy do dokończenia. Czaisz?

Nowy

Dobrze piszesz Maro. W 2020 Kulik pokaże swoim co potrafi. Będą zapewne zachwyceni…

tre

Bo i po co, potem z tym tylko kłopot – taka to filozofia nowej władzy. Lepiej zwalniać i szczuć

super wizor

jaśnie nam panujący włodarz jest powołany do wyższych celów a nie jakiś tam stref i to jeszcze aktywności. Na pewno pan zwany prezydentem posiada inną koncepcję na strefy aktywności w naszym mieście i niedługo je ujawni. Tak naprawdę na wszystko posiada zawsze inną koncepcję niż ta aktualnie pożądana.
Zalecam cierpliwość. Nie wszystko naraz. Spokojnie.

mieszkaniec

a dlaczego? trzeba by audyt przeprowadzic..to strata..duza!

smok

aktywność fizyczna? prosiaczek, jak widać, nie jest jej wielbicielem

Hop

Aktywność i Ogrodnik, te dwa słowa się wykluczają.