Otwarcie targowiska w Ostrołęce. Dużo klientów (zdjęcia)

We wtorek 5 maja o godz. 5.00 otwarto – po przerwie – targowisko miejskie przy ul. Zawadzkiego. Klientów było naprawdę sporo…

Targowisko w Ostrołęce było na pewien czas zamknięte ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa – nie był to nakaz rządu, a decyzja prezydenta miasta.

Ponieważ poszczególne sektory gospodarki są przywracane do życia, to i miasto podjęło decyzję o ponownym otwarciu targowiska. Tak zrobiły też i inne gminy z powiatu ostrołęckiego: Myszyniec (Targowica w Myszyńcu już działa. Zobacz zdjęcia) czy Goworowo.

Pierwszego dnia otwarcia targowiska w Ostrołęce klientów było dużo. My z aparatem fotograficznym pojawiliśmy się tam około godz. 8.00. Na okolicznych parkingach było sporo samochodów. Choć nie wolno jest handlować poza terenem targowiska, to kilka osób złamało ten zakaz.

Wejście na targowisko jest tylko z jednej strony – od ul. Zawadzkiego. Przy bramie pani dezynfekowała klientom ręce płynem.

Czy wszyscy stosowali się do zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa? Rzecz jasna – nie. Praktycznie każdy miał maseczkę, ale nie każdy już nosił ją prawidłowo. W przypadku targowiska nie ma też raczej mowy o zachowaniu dystansu – ok. 2 metrów od kolejnej osoby.

Targowisko przy Zawadzkiego czynne będzie 3 razy w tygodniu: we wtorek godz. 5.00-15.00, w sobotę i niedzielę godz. 7.00-15.00.

Zamknięty jest natomiast tzw. koński rynek.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Łukasz

Co za nie poważni ludzie a potem płacz że chorzy lub kwarantanna trzeba trochę rozwagi i ostrożność zachować a maseczka nic wam nieda trzeba myśleć życzę dużo zdrowia

nazwa

Sam jesteś niepoważny. Naoglądałeś się telewizji i myślisz że coś wiesz.