Otwarcie portu w Ostrołęce. Minister z wizytą i wspólna żegluga (zdjęcia)

– To radosny dzień dla Ostrołęki – mówił podczas oficjalnego otwarcia portu w Ostrołęce poseł Arkadiusz Czartoryski. Rzeczywiście, życie wraca do portu w Ostrołęce. Z wizytą do miasta przyjechał minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Zobaczył, jak w ciągu roku zmienił się ostrołęcki port i powiedział, co nas jeszcze czeka.

Wizyta ministra z okazji oficjalnego otwarcia portu, a także zamontowania dwóch pomostów pływających przez spółkę Wody Polskie, odbyła się w poniedziałek 17 czerwca.

– Ponad rok czasu upłynął od czasu, kiedy pierwszy raz do Ostrołęki przyjechał pan minister na zaproszenie prezydenta Janusza Kotowskiego – przypomniał poseł Arkadiusz Czartoryski. – Staliśmy na tym wale i przypominaliśmy historię tego portu.

Wtedy pan minister powiedział: „Dobrze, myślę, że za rok zobaczymy w Ostrołęce piękną marinę”.

Oczyszczono dno basenu portowego, drogę dojazdową, wał, wymieniono ogrodzenie, usunięto zalegający złom. Miasto zamontowało też monitoring i oświetlenie. Bezpiecznie więc można zostawiać tu swoje motorówki i łódki. Poseł podziękował też całej ekipie Wody Polskie za wysiłek w odnowę ostrołęckiego portu, ale także za oznaczenie szlaku wodnego.

Minister – a także wodniak Andrzej Potapowicz – z kolei podziękowali posłowi za starania o rewitalizację portu.

– W sumie zaczęło się od zaproszenia pana prezydenta Janusza Kotowskiego – dziękował byłemu włodarzowi miasta minister Gróbarczyk. – Do pełnego sukcesu oczywiście nam jeszcze wiele brakuje.

Odtwarzamy tę drogę wodną: być może 20-30 lat za późno, ale zrobimy to.

Na jesieni będzie bowiem gotowa koncepcja połączenia drogi wodnej z Warszawy do jezior mazurskich. Jak mówił minister, Ostrołęka ma stać się ważnym portem na tym szlaku.

Ważnym, bo w ciągu kilku lat ma tu powstać marina z prawdziwego zdarzenia – wybrano już wariant rozbudowy portu (więcej pisaliśmy o tym tutaj: Rozbudowa portu: wybrano wariant).

Dalej będziemy kontynuować inwestycję w tym porcie – zapewnił prezes Wód Polskich Przemysław Daca, dodając, że przez lata gospodarka wodna była bardzo zaniedbana w kraju.

Na koniec zaproszono wszystkich na żeglugę po Narwi.

– Fantastyczna sprawa – mówił o swoich wrażeniach już po pływaniu po rzece minister Marek Gróbarczyk. – Od lat jestem propagatorem rozwoju szlaków turystycznych, które kiedyś świetnie funkcjonowały. Dlatego za cel stawiam sobie odbudowanie tych cieków wodnych, które teraz w ogóle nie są wykorzystywane.

Takimi działaniami jak tu, w Ostrołęce, poprzez stworzenie portu na nowo w sposób naturalny odwróci się trend. Ludzie poszukują nowych możliwości turystyki, chcą wyrwać się z tłumów. Nic bardziej nie daje takiej szansy jak rzeka, w tym przypadku Narew.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrołęczanin

Pan Poseł wytrwale działa dla Ostrołęki, i do tego skutecznie. Spodziewam się, że mądrale na innych portalach tego nie zauważą.

gość 2

Są pieniądze na wszystko ,może nie na wszystko ,bo brakuje na producentów faktur i ośmiorniczki.

zbtender

Super super super, aż trudno uwierzyć że to u nas w Ostrołęce. Brawo Panie pośle, wytrwałość w dążeniu do celu przynosi piękny efekt

az

jednak opatrznosc Boza czuwa nad naszym miastem, ze mamy takiego Posla,ktory dba o Ostroleke bo na tych co powinni w pierwszej kolejnosci miec na uwadze dobro miasta nie bardzo mozna liczyc,gdyz zajmuja sie sprawami ,ktore nie wiele maja na uwadze sprawy ogolu mieszkancow

Wella

Ten co powinien dbać to śrubę dokręca ….w statku a zapewne i urzędnikom

Kjh

Dzięki wytrwałym dzialaniom Pana Posła mamy piękny port. I urocze miejsce w Ostrołęce. Było super. Minister się pofatygował a władze miasta gdzie ??? Przecież to jakaś paranoja

Fakt

Panie pośle, w końcu kto to zrobił. To miejsce przez wiele lat straszylo, a teraz potężna zmiana .

luk

Ale super sprawa . Brawo Panie pośle.

doliwar@onet

Co tu dużo mówić Poseł Czartoryski ogromnie dużo robi dla Ostrołęki. Kulik powinien przeprosić i poprosić posła o wsparcie bo ten poseł pomimo, że rządzi Kulik dalej pracuje dla miasta. Moje ukłony

Sąsiad zza miedzy

Brawo, pomimo wielu przeciwieństw , Ostrołęka walczy i dzięki dobrym ludziom w dalszym ciągu się rozwija. Jeszcze raz brawa!!!

Milka

Wspaniale!!! Dziękujemy Panie Pośle!!!!

Wazeliniarstwo.

Ale tu wazeliną zajeżdża.

Maro

Styl wypowiedzi to prawda ugrzeczniony, ale fakty są takie, że bez inicjatywy i Kotowskiego i konkretnych skutecznych działań Czartoryskiego nic by w porcie nie było

Rodak

A ja się cieszę. Przez lata jak port był pod nadzorem instytucji spoza miasta, wszystko niszczało. Jak powstały Wody Polskie Kotowski miał z kim rozmawiać i przejął w 2018 teren portu pod opiekę miasta. Za całość wziął się Poseł Czartoryski i dziś widać zmianę

mieszkanka

A mimo, że w wyborach Ostrołęczanie wybrali jak wybrali…. To Pan Poseł dla Ostrołęki swoje robi. Wielki Patriota. Rzadko się zdarza taka postawa. Podziwiam.

znawca

Port portem, a mi do gustu przypadła stylizacja Posła. Pozdrawiam.

Leszek

Rzygam tęczą tak tu słodko

Rodak

Uważaj, żebyś nie stał pod wiatr…