Otwarcie przedszkoli i żłobka w gminie Rzekuń. Kiedy?

Od środy 6 maja mogą zostać otwarte przedszkola i żłobki. Jedne samorządy się na to zdecydowały, inne nie. Placówki nie będą czynne od tego dnia w gminie Rzekuń, ale Urząd Gminy podał możliwą datę ich otwarcia.

„Organ prowadzący podjął decyzję, że w przypadku pozytywnej opinii Sanepidu otwarcie nastąpi 11 maja” – czytamy w komunikacie dla rodziców Urząd Gminy Rzekuń.

Tego dnia będą mogły być otwarte przedszkola, oddziały przedszkole i żłobek w Rzekuniu. Odbywać się tam będą zajęcia opiekuńcze.

„Wszystkie placówki na terenie gminy są już przygotowane na przybycie dzieci, jednak przez ten czas chcemy zdezynfekować wszystkie pomieszczenia, gdzie będą przebywały dzieci, rodzice oraz nauczyciele. W tym czasie będziemy bacznie obserwowali przyrost zachorowań po majówce. Jeżeli nie będzie znaczącego przyrostu zachorowań, nie otrzymamy negatywnej opinii sanepidu, to z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa uruchomimy nasze placówki.”

Wstępnie rodzice z gminy Rzekuń zadeklarowali udział 19 dzieci na 136 uczęszczających do oddziałów przedszkolnych i 50 dzieci na 170 uczęszczających do przedszkola. 

Urząd Gminy dodaje też, że „wszystkie placówki zostały wyposażone w niezbędne płyny do dezynfekcji, maseczki, przyłbice, fartuchy ochronne. Zakupiliśmy ozonatory, które będą miały na celu wykonanie dezynfekcji pomieszczeń po opuszczeniu placówki przez dzieci.”

Przeszkolono też kadrę, zabrano zabawki, na których wirus może utrzymywać się dłuższy czas.

Na koniec dodajmy, że od 6 do 8 maja w Żłobku Samorządowym w Rzekuniu odbywać się będą dni otwarte. Wcześniej należy się umówić na wizytę w placówce (nr tel.: 884 830 500).

Fot. Urząd Gminy Rzekuń

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tygv

Bardzo rozsądnie