Oszustwo „na Węgra po wypadku”. 1500 zł przepadło

Starsza kobieta została oszukana przez mężczyzn podających się za obywateli Węgier. Straciła 1500 zł.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 grudnia. 81-latka wracała do domu z kościoła. Zaczepili ją dwaj mężczyźni w wieku około 40 lat. Podali się za mieszkańców Węgier.

– Poprosili kobietę o wskazanie im drogi do szpitala – mówi oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Powiedzieli również, że ich kolega miał wypadek i potrzebują pieniędzy w polskiej walucie, a w swojej saszetce mają tylko dolary i nie mają gdzie ich wymienić.

Kobieta zgodziła się im pomóc. Wsiadła z nimi do auta i wskazała drogę do szpitala.

– W trakcie drogi jeden z mężczyzn powiedział, że właśnie się dowiedział, że ich kolega będzie miał operację w szpitalu i natychmiast potrzebuję na nią pieniędzy – relacjonuje Tomasz Żerański. – Po powrocie przed blok Seniorka wpuściła mężczyzn do swojego mieszkania, gdzie poprosili oni kobietę o pożyczkę w wysokości 1500 złotych.

W zamian jako zabezpieczenie pożyczki zostawili saszetkę, w której miały znajdować się dolary, na co ostrołęczanka się zgodziła.

Gdy mężczyźni wyszli z jej mieszkania, seniorka zadzwoniła do swojego syna. Ten przyjechał do niej, a 81-latka opowiedziała mu całą historię. Sprawdzili zawartość saszetki od „Węgrów” – nie było w niej żadnych pieniędzy. Sprawę zgłoszono na policję.

Fot. Stefano Ferrario z Pixabay