Oświetlenie i monitoring muralu? Z punktu widzenia ratusza sprawa ta jest baaardzo skomplikowana

Miasto powinno zadbać o mural historyczny na osiedlu Centrum – uznał radny Jacek Łuba i poprosił prezydenta Ostrołęki o konkretne działania.

Mural historyczny poświęcony wydarzeniom, które rozegrały się w naszym regionie w czasie wojny polsko-bolszewickiej, powstał na tyłach garaży przy ul. Pileckiego. Na pomysł jego stworzenia wpadła Fundacja Splot Pamięci, której udało się na dzieło pozyskać środki z zewnątrz. Malowaniem zajęli się artyści: Radosław Jastrzębski i Mateusz Wróblewski.

Ledwo malowidło ujrzało światło dzienne, interpelację do prezydenta Łukasza Kulika napisał radny Jacek Łuba (Bezpartyjne Miasto). Stwierdził, że miasto powinno się zaopiekować malowidłem i poprosił o oświetlenie i monitoring.

Już wiadomo, że raczej nic z tego nie będzie, bo „nie ma możliwości zamontowania dodatkowego oświetlania na istniejącej infrastrukturze, które mogłoby skutecznie doświetlić mural”, natomiast temat monitoringu w ogóle został pominięty milczeniem.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
gosc

Miasto ma masę długów pozostawionych przez poprzednika więc nie może inwestować w ochronę każdego obrazka namalowanego na murze.
Zwróćcie się może do fundacji „MUZEUM ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”.

Bez tytułu.jpg