Oświadczenie Kulika w sprawie OUTW. O głównym postulacie słuchaczy ani słowa

W piątek 12 lipca – po wielu wcześniejszych próbach – słuchaczom Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku udało się spotkać z prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem. Do ratusza przyszli przede wszystkim z postulatem przywrócenia do pracy zwolnionego ze stanowiska specjalisty ds. organizacyjnych OUTW Janusza Chojnowskiego.

Janusz Chojnowski był ważną postacią dla Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajmował się jego organizacją praktycznie od samego początku. Pod koniec maja został jednak zwolniony.

Wstawili się za nim słuchacze OUTW, którzy napisali petycję do prezydenta miasta i nowego dyrektora OCK w sprawie przywrócenia Chojnowskiego do pracy. Dyrektor im odpowiedział, Łukasz Kulik tego nie zrobił. Dlatego próbowali umówić się z nim na spotkanie. W końcu doszło do niego w piątek 12 lipca.

Łukasz Kulik w tej sprawie wydał nawet oświadczenie. Problem jednak w tym, że nie ma w nim ani słowa o najważniejszej sprawie, z którą seniorzy przyszli do prezydenta, czyli o dalszych losach Janusza Chojnowskiego. Sporo za to jest o wsparciu finansowym miasta dla Uniwersytetu…

„W związku z dzisiejszym spotkaniem z przedstawicielami Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (OUTW) Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik pragnie oświadczyć, że OUTW dalej będzie funkcjonować w ramach struktur Ostrołęckiego Centrum Kultury (OCK). Oznacza to, że OUTW będzie korzystać z pomieszczeń OCK na dotychczasowych warunkach. Ponadto Prezydent Miasta Ostrołęki oświadcza, że OUTW będzie otrzymywać wsparcie finansowe nie mniejsze, niż dotychczas.

Ostrołęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku pełni bardzo ważną misję polegającą na szerokiej aktywizacji osób starszych w Ostrołęce. Rola OUTW jest niezwykle istotna dla mieszkańców Ostrołęki i działalność Uniwersytetu jest i będzie wspierana przez Urząd Miasta. Dlatego też Prezydent Miasta Ostrołęki podejmuje aktywne działania mające na celu realizację obietnicy przedwyborczej dotyczącej ograniczenia kosztów uczestnictwa w zajęciach OUTW o 50%.”

Anna Staszewska, starościna Uniwersytetu na razie wstrzymuje się przed komentarzami. Powiedziałam nam tylko, że rozmowa w gabinecie prezydenta była bardzo burzliwa.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
John

Nie liczcie Słuchacze na dialog , tacy panowie nie ustępują , zrobią po swojemu i już . A Wy wyciągajcie wnioski i oczekujcie skutecznych działań o tych, którzy wmawiali Wam, że Ostrołęka potrzebuje zmiany

Jan

Pierwszy baleron ostrołeki jak beton komunistyczny.

Mart

Seniorzy, nie poddajcie się, nic nie ryzykujecie, nie pozwólcie na takie łobuzerstwo

Żeglarz z Mazur

Gratulacje dla ostrołęckich lemingów za wybór po zarośniętej trawie rozwalonych ulicach i wyrzucaniu ludzi w tym pana Janusza mamy cd dalszy opery ogrodniczej i schowanego kamerki z Janoch tosta wybrali Kurpie buhha ha

Olo1

A mi jest to nie szkoda tych seniorów ponieważ Kulik sam się nie wybrał i myślę, że jeśli wygrał te wybory to ogromna w tym zasługa właśnie tych seniorów i nauczycieli.
Macie to czego chcieliście tak seniorzy jak i nauczyciele
Szkoda mi tylko miasta bo jeszcze cztery lata będzie upadało.

Przyjaciel

Brawo za tak wspaniałą postawę dla STUDENTOW UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU.

Obserwator

Każdy z nas będzie Stary, każda osoba starsza zna się na ludziach i jeśli emeryci popierają Pana Chojnowskiego to szkoda że dla Pana prezydenta nie liczą się kompetencje, dzialania tylko przynależność partyjną:( może czas zmienić doradców!

Taki sobie

Obecny prezydent jest do bani nic nie robi dla miasta oprócz obsadzenia wszystkiego swoimi ludźmi

Obiektywny

Godne pożałowania zachowanie władz Naszego Miasta.

Kasia

Aż żal patrzeć na to wszystko co się dzieje w naszym mieście. Odkąd władza się zmieniła wszystko się cofa marnieje. Walczcie Studenci nie odpuszczajcie jesteśmy z Wami. Kiedyś piłeczka się odbije i szanowny pan prezydent zacznie rozmawiać

realista

To może panowie z pis zatrudnią Chojnowskiego w Enerdze? Sami czyściliście do sprzątaczki a teraz nad człowiekiem z Różana wylewają krokodyle łzy.