Oświadczenia radnych PiS. Podziękowali walczącym z koronawirusem. Było też o wyborach

W wyjątkowych warunkach odbyła się wtorkowa (28 kwietnia) sesja Rady Miasta. Aby zachować wszystkie wymogi bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa, przeniesiono ją do Szkoły Podstawowej nr 10. Na jej koniec radni mogli złożyć oświadczenie. Radni klubu PiS podziękowali w nim wszystkim walczącym z epidemią koronawirusa.

– W imieniu klubu PiS i własnym chciałbym wyrazić najwyższy podziw i szacunek, podziękowanie dla bohaterów naszych trudnych czasów w walce z tą zarazą koronawirusem – zabrał głos pod koniec sesji radny PiS Jerzy Grabowski.

– W pierwszej kolejności panu prezydentowi Rzeczpospolitej Andrzejowi Dudzie, panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, panu ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu, ale szczere podziękowania dla wszystkich tych, którzy z tą zarazą walczą. W szczególności ratownikom medycznym, pielęgniarkom, lekarzom, całej służbie zdrowia. Również podziękowania i szacunek należą się służbom mundurowym: strażakom, policji państwowej, Straży Miejskiej, wojsku, w szczególności żołnierzom obrony terytorialnej, służbom epidemiologicznym.

Jerzy Grabowski dodał, że podziękwania należą się też samorządom, instytucjom państwowym i księżom za posługę, w tych trudnych czasach.

Jestem przekonany, że pokonamy tę zarazę koronawirusa – zakończył radny.

To nie jedyne oświadczenie złożone przed Jerzego Grabowskiego. Drugie dotyczyło nadchodzących wyborów i informacji, że miasto Ostrołęka nie udostępni danych wyborców Poczcie Polskiej.

– Oświadczam, żeby pan prezydent przekazał niezwłocznie moje dane osobowe z rejestru wyborców Poczcie Polskiej, która jest odpowiedzialna za dostarczenie pakietów wyborczych Wybory 2020 na prezydenta Rzeczpospolitej. Na pewno co najmniej jeden radny jest na tej sali, który zachęca do bojkotu tych wyborów, ale niech mówi za siebie.

W tych jakże ważny wyborach chciałbym uczestniczyć i na pewno wezmę w nich udział.

O to samo zaapelował radny PiS Ryszard Żukowski.

Emocje po tych oświadczeniach chyba poniosły, zresztą nie po raz pierwszy na sesji Rady Miasta, prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Na koniec sesji tak oświadczył:

– Ja chcę państwu powiedzieć, że ja sobie wymyśliłem to tak, że jak mnie za 20 lat mój syn zapyta „Tato, co ty wtedy robiłeś jak pan Kaczyński z PiS niszczył demokrację w Polsce?”, to ja mu odpowiem, że zachowałem się przyzwoicie.

Uspokoić atmosferę starał się przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki, mówiąc, żeby politykę krajową odłożyć na bok.

Czy takie zdania, jak to wypowiedziane przez prezydenta Ostrołęki, powinny padać na sesji, pozostawiamy do oceny Czytelnikom.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vincenty

pajacowania prezydenta ciąg dalszy

Ola

Jeśli mas na myśli PADa pełna zgoda. Pan prezydent Ostrołęki ma właściwy ogląd sytuacji.

Kos

A dlaczego nie ma Klekota? Siedzi na balkonie? A dlaczego tam nie ma klamek?