Ostrołęka w plebiscycie „Świeć się z Energą”. Można głosować na nasze miasto

Wystartowała 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolski plebiscyt, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje polskich miast. W plebiscycie można głosować i na Ostrołękę.

W każdym województwie zostanie wybrany 1 zwycięzca plebiscytu. Potem laureaci z 16 województw zmierzą się w ogólnopolskim finale. Miasto z najpiękniejszymi iluminacjami otrzyma 50 tys. zł – ta suma zostanie przekazana osobom potrzebującym. Każdy finalista dostanie natomiast 10 tys. zł, także do wydania na cel charytatywny.

W ostatniej edycji udział wzięło 175 miejscowości, a zwyciężyło Bielsko-Biała, na które zagłosowano 142 tys. razy. W latach ubiegłych tryumfowały również m.in. Rzeszów, Szczecin, Zamość oraz niewielki Sędziszów Małopolski.

Głosowanie w pierwszym etapie rozpoczęło się 14 grudnia i potrwa do 7 stycznia 2021. Finał zabawy rozpocznie się 7 stycznia i potrwa do 25 stycznia.

Do plebiscytu zgłoszono i Ostrołękę. Zdjęcie świątecznych iluminacji na konkurs przesłał przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Bartosz Śnieciński. Czy bombki, niedźwiedzie i bałwan przyniosą nam sukces? To się okaże niebawem. Na Ostrołękę oddać głos możecie TUTAJ.

Jak co roku plebiscytowi miast towarzyszyć będzie konkurs fotograficzny. Amatorzy fotografii będą mogli rywalizować w kilku kategoriach: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Szopka. W konkursie ocenianym przez jury nagrody zostaną przyznane w 5 kategoriach i będą bardzo wartościowe: 3 tys. zł dla zdobywcy Grand Prix, 1 tys. dla 5 zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz  25 wyróżnień o wartości 500 zł. Dodatkowo w każdym województwie nagrodzonych będzie po 3 autorów prac, które zdobędą najwięcej punktów w głosowaniu internautów. Konkurs fotograficzny potrwa do 25 stycznia 2021.

Organizatorem plebiscytu jest Energa z Grupy Orlen.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zenek

Jak głosować na nasze miasto, jak to nie są nasze Polskie symbole.
To nie są symbole Bożego Narodzenia i obrażają swoją symboliką Polaków patriotów.j

***** ***

To jak to jest… symbole na s,m,l,g,b,t obrażają buraków zenków.
Jaki jest twój właściwy symbol? Znak PiS na biało czerwonym tle z wstawką biskupią?
Co jeszcze poza niedźwiedziami cię obraża… foki ? śnieg? niska temperatura? sosny?
Burakiem się urodziłeś i burakiem zdechniesz.
W końcu po 12 latach posuchy plac Bema odżył i długo po godzinie 22 są tłumy ludzi.
Polak z ciebie i patriota jak z du#py trąba. Zwykły zapszaniec który jak wściekły pies szczeka na wszystko co się rusza.

Ostatnio edytowany 28 dni temu by ***** ***
Zenek

Jesteś dowódcą ZŁA i NIENAWIŚCI w. Ostrołęce.