Ostrołęka w krajowym planie na rzecz energii i klimatu

Nasz krajowy plan na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030 został dostarczony do Komisji Europejskiej pod koniec grudnia 2019 roku. Dokument został przyjęty przez Komitet do Spraw Europejskich na posiedzeniu 18 grudnia 2019 roku. Jest tam także o Ostrołęce.

W dokumentach czytamy m.in: „Wprowadzenie rynku mocy oraz oddanie nowych inwestycji (Opole, Jaworzno, Turów, Ostrołęka) wpłynie na poprawę bezpieczeństwa elektroenergetycznego w Polsce.

Słowo Ostrołęka pada jeszcze w kontekście projektu dotyczące rozwoju krajowej sieci przesyłowej i połączeń transgranicznych do 2030 roku.

Mowa jest o inwestycji obejmującą budowę linii 400 kV Stanisławów-Ostrołęka.

Inwestycja ta ma zostać zrealizowana do końca 2023 roku, a jej efektem ma być stworzenie warunków do wymiany energii elektrycznej z litewskim systemem elektroenergetycznym.

„W związku z porozumieniem politycznym państw bałtyckich i Polski ws synchronizacji państw bałtyckich z dnia 28 czerwca 2018 r., Polska uznaje ten projekt za niezbędny do integracji synchronicznej państw bałtyckich z systemem Europy kontynentalnej i pomimo rezygnacji Litwy z projektu drugiej wstawki prądu stałego w Alytus, linia Stanisławów- Ostrołęka będzie realizowana” – czytamy.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
3 Autorzy komentarzy
OlaEdekKos Autorzy ostatnich komentarzy
najnowszy najstarszy oceniany
Kos
Gość
Kos

Auuuuuuuu – słyszycie? To skowyt tych co mówią że elektrownia jest nie potrzebna i w ogóle jej nie będzie. Auuuuuuuuu!

Ola
Gość
Ola

Potrzebne są mądre inwestycje w niemisyjne źródła energii i tworzenie nowych technologii. Budowa kolejnej elektrowni węglowej to zbrodnia. Popatrz jak w pożarach w Australii giną misie koala. Wkrótce tak ginąć będą ludzie.

Edek
Gość
Edek

Masz Pan rację Panie Kos.