Ostrołęka. Proszą o przesłanie intymnych zdjęć lub filmów. Później chcą pieniędzy

Na Policję w Ostrołęce wpłynęło w ostatnim czasie kilka sygnałów dotyczących przestępstw internecie. Oszuści zdobywają zaufanie swoich ofiar, namawiają je na przesłanie intymnych zdjęć bądź filmów. Potem chcą pieniądze za to, że nie umieszczą ich w sieci.

– Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ostatnim czasie otrzymali kilka sygnałów dotyczących oszustw do których dochodziło na popularnym portalu społecznościowych – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Pokrzywdzeni oświadczyli, że po krótkiej znajomości z nowopoznanymi osobami przekazali im swoje prywatne zdjęcia, bądź filmy, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ich dobre imię.

Po otrzymaniu materiałów „znajomi” w zamian za nieopublikowanie zdjęć bądź filmów żądali znacznej kwoty pieniędzy.

Policja w związku z tym wydała apel:

– Przed kliknięciem przycisku wyślij zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim. Ta chwila refleksji może uchronić nas przed tego rodzaju oszustwem. Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia bądź filmy nigdy nie mamy 100% pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też tak naprawdę kto znajduje się po drugiej stronie komputera, telefonu.

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x