Ostrołęka pozbawiona wsparcia samorządu woj. mazowieckiego. Dlaczego?

Samorząd województwa mazowieckiego dokonał podziału środków w ramach wsparcia równomiernego rozwoju województwa. Region ostrołęcki otrzyma 13,9 mln zł.

Solidne wsparcie otrzymały m.in. gminy: Myszyniec – 588 tys. zł, Kadzidło – 2,2 mln zł., Rzekuń 1,8 mln zł. Miasto Ostrołęka nie otrzymało nic. Fakt ten nie wróży dobrze przyszłości naszego miasta. Rodzą się też pytania: co dalej z rozwojem Ostrołęki i jaki pomysł na rozwój miasta ma prezydent Kulik? I czy w ogóle jest jakiś plan rozwoju?

W Radzie Miasta Ostrołęki przepadają wszystkie kluczowe pomysły prezydenta Łukasza Kulika. Jak się okazuje, przepadają też w Sejmiku Mazowsza. Dlaczego? Przypomnijmy, prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik zgłosił do dofinansowania ze środków województwa, którym rządzi koalicja PO- PSL, duży projekt rewitalizacji nabrzeża Narwi o wartości ok. 4 mln zł.

Na ostatniej sesji Sejmiku Mazowsza radni przegłosowali podział środków na poszczególne projekty. Co niezwykle ciekawe, za zwiększeniem środków dla Ostrołęki głosował cały klub radnych PiS, radny niezależny współpracujący z PiS – Konrad Rytel i jeden radny PSL – Mirosław Augustyniak.

Niestety, wniosek przepadł. Warto odnotować, że wszyscy obecni na sejmiku radni PiS poparli wsparcie Ostrołęki i to pomimo, że rządzący w naszym mieście Łukasz Kulik bezwzględnie walczy z PiS (najlepiej świadczy o tym zwolnienie z pracy wszystkich osób związanych z PiS, a nawet przyjętych do pracy w czasie rządów prezydenta Janusza Kotowskiego – oczywiście zwolnienia dotknęły też wydziały odpowiedzialne za inwestycje).

25 radnych PO i PSL (za wyjątkiem Augustyniaka) głosowało przeciwko wnioskowi o dodatkowe pieniądze dla naszego regionu i Ostrołęki. Marszałek Struzik (PSL) w swojej wypowiedzi zaznaczył, że wsparcie otrzymały dobre wnioski, które rokują nadzieję realizacji. Niestety, we wniosku prezydenta Łukasza Kulika zabrakło pozwolenia na budowę, które przecież wydaje Urząd Miasta Ostrołęki!

Zatem, po wypowiedzi pana marszałka, należy wnosić, że wniosek zgłoszony przez miasto Ostrołękę był źle przygotowany.

Radny PiS z Ostrołęki Marcin Grabowski, w krytycznych słowach wobec decyzji Sejmiku i zarządu województwa, wyraził dezaprobatę w związku z nieprzyznaniem środków dla Ostrołęki.

Od wyborów samorządowych minęło już półtora roku i mamy prawo oczekiwać pierwszych pozytywnych informacji o rozwoju naszego miasta. Tak się jednak wciąż nie dzieje. Oby to była chwilowa stagnacja. Mocno trzymamy kciuki za wnioski miasta Ostrołęki.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Olo

A kto niby ma przygotować taki wniosek na dofinansowanie do decyzji województwa, chyba nie kleczkowski. Po wywaleniu z pracy doświadczonych urzędników z wydziału inwestycji, kto tam pracuje ? Nikt

Kurpik z dalek

Kulik po wyborach niemiłosiernie przedłużył w atmosferze konfliktu inwestycje, na które kasę zdobył jeszcze Kotowski a sam nic nie potrafi zdobyć. Niestety czeka nas 5 lat degrengolady.

blablador

referendum

monte carlo

a ten pije i pije

monte carlo

TO LEK NA WIRUSA

Vincenty

Amatorzy w UM

ola

Porażka goni porażkę ciekawe ile to jeszcze potrwa P. Ł. Kulik to pomyłka chyba już każdy się o tym przekonał.

zdzichu

Musimy w ostrołęce przyjąć do wiadomości, że te 5 lat pod władzą Kulika jest zmarnowane. Oczywiście film kler został wyświetlony w kinie ale na tym zakończyły się obietnice kulika. Teraz tylko0 od roku zmienia ludzi na stanowiskach

rodzic zawiedziony

Miało byc tak pieknie w szkołach a tu du…pa mokra nic, tylko wywałki, nawet z Po i PSL-em ten Kulik nie potrafi się dogadać. Wstyd

Pierre

Niestety, tak wybrano. Kandydat który kierowałby się dobrem Ostrołęki a nie dobrem partyjnym lub klasycznym „teraz k.. My” zajął trzecie miejsce z 18 procent głosów.

Lusiek

Kotowski był z PiS i inwestycji było multum. Więc teza że bezpartyjny lepszy jest głupia. Zwłasza, że teraz jest rząd PiS.

lodziarz_burek

on przez 12 lat zawsze obiecywał przed wyborami wybudowanie tych bulwarów nadbrzerznych. Teraz przynajmniej projekty trafiają do sejmiku, jak nie w tym roku to w kolejnym.

Kurp

no niestety wybór Kulika to katastrofa dla Ostrołęki. Niestety trzeba słono płacić za ten demokratyczny ale zupełnie nieprzemyślany wybór moi krajanie

Adam

W Ostrołęce panuje zastuj , marazm a inne miasta rozwijają się i idą do przodu .
Wniosek jest prosty : Ostrołęka się cofa.
Niewiadomo kiedy i czy kiedykolwiek wyrówna do poziomu innych.?

Ostrołęczanka

Ostrołęka się cofa? To raczej wyborcy Kulika cofnęli Ostrołękę. Ciekawe co teraz czujecie wyborcy Kulika? Mam do Was żal, za to wszystk co dzieje sie w mieście. A gdy obejrzalam relacje kamerki, to poczułam się mocno zażenowania, że taki typ o tak niskim poziomie zachowania społecznego, reprezentuje moje Miasto i niestety mnie. To wszystko ,,dzięki wam,, wyborcy Kulika

Mim

Dlatego w 2023 roku wybierzemy Jakuba Frydryka. Jedyna dobra opcja dla miasta.

Jak Kowalski z Ostrołęki

Bo to jest i było tak Moim zdaniem W tamtym roku też tak się zdarzyło. I w tym, taki zaskakujący przypadek. W Ostrołęce rządził przez lata PIS. A w samorządzie wojewódzkim od lat rządziło i rządzi PSL i PO. Więc samorządowcy z PO i PSL przez lata walczyli, żeby nic Ostrołęka nie dostała. I to przez te lata im się świetnie udawało. Taka postawa pasowała ich kolegom. Bo wtedy Oni mogli wywalczyć więcej dla swoich wyborców. Jak w Ostrołęce wygrało SLD, a to w sumie jedna koalicja LGBT+ . Samorządowcy z PO i PSL może i chcieli coś dla Ostrołęki… Czytaj więcej »