Ostrołęka. Policjanci eskortowali ciężarną kobietę do szpitala
Policjanci z Ostrołęki eskortowali do szpitala ciężarną kobietę, która pilnie potrzebowała pomocy lekarzy. W porę dzięki funkcjonariuszom dotarła do szpitala w Ostrołęce.
– W miniony czwartek policjanci z ostrołęckiej drogówki – mł. asp. Ireneusz Pawelczyk i st. post. Kamila Bochomulska – wykonywali czynności służbowe na drodze krajowej 61 – mówi oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – W pewnym momencie podbiegł do nich zdenerwowany kierowca, który poinformował, że w jego samochodzie znajduje się ciężarna kobieta. Dodał, że istnieje zagrożenie dla życia jej dziecka.
Mężczyzna obawiał się, że z uwagi na odległość i duży ruch na drodze nie zdoła dotrzeć do szpitala na czas.
Policjanci natychmiast podjęli decyzję o eskortowaniu auta do szpitala – z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi pojechali w kierunku Ostrołęki. Szybko i bezpiecznie dojechali do celu. W szpitalu ciężarna kobieta została przekazana w ręce specjalistów.
– Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie – dodaje Żerański.
A policjanci spotkali się z miłym gestem – komendantowi Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosławowi Olszewskiemu przekazano podziękowania od wdzięcznego za pomoc ojca:

Fot. Pixabay