Ostrołęka. Pijana jazda po chodniku. Prawie 4 promile!

Pijany mężczyzna jadący chodnikiem mógł spowodować nieszczęście. Zatrzymał go jednak policjant wracający po służbie do domu. 38-letni motorowerzysta miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu!

Sytuacja miała miejsce w sobotę 1 sierpnia. Motorowerzysta jechał po chodniku zygzakiem w centrum Ostrołęki. Zauważył go wracający do domu ul. 11 Listopada policjant z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego.

Powrót do domu trzeba było więc odłożyć – tym bardziej, że chodnikiem szli piesi i pijany motorowerzysta mógł w nich uderzyć.

– Funkcjonariusz, widząc, że na chodniku znajdowali się piesi, bez chwili wahania zareagował, udaremnił bezmyślnemu kierowcy dalszą jazdę – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Następnie wezwał na miejsce policjantów, którzy wykonali dalsze czynności.

Motorowerzysta wydmuchał prawie 4 promile alkoholu!

Nieodpowiedzialny 38-latek miał problemy nie tylko z mówieniem, ale również z utrzymaniem równowagi.

– Jednak to nie wszystko. Mężczyzna w ogóle nie powinien poruszać się po drodze na jakimkolwiek pojeździe, ponieważ posiada orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wszystkie kategorie pojazdów. Zakaz został wobec niego orzeczony właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu – dodaje Tomasz Żerański.

Trafił więc do aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Fot. Pixabay