Ostrołęka. Msza w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Zobaczcie zdjęcia i wideo

W poniedziałek 18 maja obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. W kościele parafii pw. Zbawiciela Świata odbyła się msza poświęcona Karolowi Wojtyle. Papież Polak jest patronem naszego miasta.

– Jego świętość realizowała się na tych trzech wielkich odcinkach: oddania bez reszty Bogu, oddania Kościołowi, którego czuł się głową, oddania z przekreśleniem samego siebie człowiekowi – mówił podczas kazania proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata Jan Świerad.

Warto wspomnieć o jego cudownym oddziaływaniu na ludzi młodych. Potrafią przecież być surowymi sędziami. Aż do końca życia urzekał ich swoją autentycznością, oddaniem i głęboką troską o ich los.

Pod koniec mszy przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki przeczytał modlitwę do Jana Pawła II za miasto Ostrołękę i ostrołęczan.

– Ja osobiście dziękuję Janowi Pawłowi II za dobro. Za dobro, które nam dał i które nam pozostawił – mówił Wojciech Zarzycki, dodając, że samorząd zamierzał zorganizować większe obchody rocznicy urodzin patrona miasta, ale epidemia koronawirusa przekreśliła te plany.

Złożono też kwiaty przed tablicą z Janem Pawłem II.

Dodajmy, że w poniedziałek rano przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty i znicze w miejscach w Ostrołęce, które upamiętniają patrona miasta.

Zobaczcie wideo z mszy:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anna

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pięknej uroczystości z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II – Wiekiego Polaka, który pokazał swiatu nowy wymiar sprawowania pontyfikatu składam serdeczne podziękowania
w imieniu tych, którzy na żywo transmitowali Mszę w parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce.