Ostrołęka. Autobusy na gaz. Z wi-fi i systemem zliczania pasażerów

W kwietniu zakontraktowane zostały kolejne autobusy AUTOSAN SANCITY 12LF CNG, tym razem przeznaczone dla miasta Ostrołęka – poinformowała spółka Autosan.

Umowa na dostawę 10 pojazdów dla Ostrołęki została podpisana 22 kwietnia tego roku. W związku z panującą epidemią kontrakt zawarty został w formie korespondencyjnej.

Ze strony zamawiającego podpisy złożyli prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz z-ca skarbnika Mariusz Plewko, a ze strony spółki Autosan prezes zarządu Eugeniusz Szymonik i członek zarządu Bogdan Ryniak.

SANCITY 12LF CNG zostaną wyposażone m.in. w automatyczne skrzynie biegów, urządzenia klimatyzacyjne, systemy informacji pasażerskiej, automatyczne systemy detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika. Wyposażenie obejmuje także system zapowiedzi głosowych, system automatycznego zliczania pasażerów, wi-fi i gniazda USB.

Zgodnie z zapisami umowy realizacja dostaw powinna zakończyć się w kwietniu 2021 roku, natomiast pierwsze gazowce dotrą do Ostrołęki jeszcze w tym roku.

Jak czytamy w specyfikacji, są to autobusy niskopodłogowe o długości 12 m zasilany sprężonym gazem ziemnym. SANCITY 12LF CNG, podobnie jak jego odpowiednik z silnikiem diesla, posiada możliwość obniżenia stopni wejściowych za pomocą systemu ECAS, co sprawia, że pasażerowie mają ułatwiony dostęp do wnętrza autobusu. Paliwo zmagazynowane jest w czterech lub pięciu butlach kompozytowych o pojemności 315 dm3 każda, umieszczonych wzdłużnie na dachu autobusu.

O kontrakt walczyły trzy firmy: Autosan, Otokar i Solaris (oferta Autosanu opiewała na – 12,878 mln zł brutto, Otokaru – 13,728 mln zł, a Solarisu – 13,766 mln zł.) Wszyscy zaoferowali maksymalną, 48-miesięczną gwarancję całopojazdową.

Fot. autosan.pl

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
lolek

To MZK nie ma prezesa, ubezwłasnowolniony jest? Dlaczego nie podpisuje umów ? Pokazówka!

Tom

A kasę wywalczyła ekipa prezydenta Kotowskiego. Może warto pamiętać ?

Max

Kulik mógłby z resztki przyzwoitości o tym powiedzieć , że projekty unijne i kasę na autobusy zdobył poprzedni prezydent

Lati

Przyzwoitości ? Max o czym Ty piszesz?!!!

Zasługa poprzedników

Mogliście dopisac,ze środki na autobusy zorganizował poprzedni Zarząd Spółki,ten aktualny nawet na umowie nie potrafi sie podpisac