Ostrołęka. Artur Gotz i przeboje Kabaretu Starszych Panów. Zobaczcie wideo i zdjęcia

Artur Gotz razem z zespołem Tanie Dranie wystąpił w czwartek 9 lipca dla ostrołęczan. Na Placu Bema, w ramach Art Czwartków, można było wysłuchać przebojów Kabaretu Starszych Panów. Były takie znane piosenki jak „Addio pomidory” czy „Jeżeli kochać, to nie indywidualnie” w nowych aranżacjach.

Zanim jednak rozpoczął się koncert wszystkich przywitał dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Tadeusz Wiśniewski, który zachęcił do skorzystania z oferty OCK.

– Jesteśmy bardzo wzruszeni, ponieważ wiemy, że jest to wasz pierwszy koncert po tej długiej przerwie i nasz pierwszy koncert po tej 4-miesięcznej przerwie – powiedział na początku koncertu Artur Gotz.

Ostatni koncert zagraliśmy 8 marca, a 7 marca graliśmy w Budapeszcie w Salonie Polskim im. Bema, więc Bem gdzieś nas połączył.

– Dokładnie 62 lata temu, 16 października 1958 roku został na żywo wyemitowany pierwszy odcinek tego niezwykłego kabaretu, który stworzyli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora. Kabaret istniał do 1966 roku. Nigdy nie myślałem, że nagram płytę z piosenkami, które ktoś wcześniej wykonywał. Nagrałem tę płytę po to, aby pokazać, że my Polacy mamy swoje przeboje wszech czasów.