Ostrołęczanin skradł pieniądze z kościelnej skarbonki

31-letni ostrołęczanin w rękach policjantów z Kolna. Był poszukiwany w związku z kradzieżami. Przed zatrzymaniem zdążył jeszcze okraść kościół.

W piątek 2 października około 8 dyżurny kolneńskiej Policji otrzymał informację o kradzieży z włamaniem na terenie jednego z kościołów w mieście. Sprawca wygiął rygiel zamka, dostał się do wnętrza skarbonki i zabrał z niej pieniądze.

– Tej samej nocy jeden z patroli prewencji zatrzymał na terenie miasta 31-letniego poszukiwanego. Mężczyzna miał do odbycia karę ponad pół roku pozbawienia wolności za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mieszkaniec Ostrołęki trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego – informuje Policja z Kolna.

Okazało się, że stoi on i za kradzieżą pieniędzy z kościelnej skarbonki. W ustaleniu tego pomogło nagranie z monitoringu. Prawdopodobnie jeszcze podczas półrocznego pobytu w więzieniu mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja w Kolnie