Ostrołęczanin okradł kuriera. Zniknęły paczki warte 1,3 tys. zł

Policjantom z Ostrołęki udało się zatrzymać złodzieja, który zabrał kurierowi paczki warte 1,3 tys. zł. W jednej z nich były rzeczy dla osoby niepełnosprawnej.

Miało to miejsce 16 grudnia w środę, przy ul. Kilińskiego w Ostrołęce. Na policję zgłosił się kurier i zgłosił kradzież paczek.

– Zgłaszający kradzież kurier powiedział, że kiedy dostarczał jedną z paczek z jego niezamkniętego samochodu zostało skradzionych 5 paczek o wartości około 1300 złotych. W jednej z paczek znajdowały się rzeczy, które miała otrzymać osoba niepełnosprawna – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego zajęli się sprawą i dzień później mieli w rękach podejrzewanego o kradzież mężczyznę. 39-letni ostrołęczanin został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut, grozi mu 5 lat odsiadki.

– Policjanci odzyskali już większość ze skradzionych przesyłek o wartości 1000 złotych – dodaje Tomasz Żerański. – Dalsze postępowanie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo–śledczego.

Fot. Pixabay