Ostrołęczanie w życzliwej kresce Marka Zalewskiego. Wystawa w Galerii Ostrołęka

Na dole kolorowo, na górze czarno-biało, ale też wesoło. Tak wygląda podwójna wystawa prac Marka Zalewskiego w Galerii Ostrołęka. Wernisaż odbył się 7 listopada. Zgodnie z oczekiwaniami – było tłumnie.

Marek Zalewski to bardzo zapracowany artysta. Tworzenie to jego praca, i pasja. Rzeźbi, zajmuje się architekturą wnętrz, maluje na wszelkich możliwych powierzchniach – także na murach, rysuje: na poważnie i w ramach rozrywki. Inicjator wielu artystycznych i kulturalnych przedsięwzięć. Jest spontaniczny, lubi kolor, cieszy się życiem i stara się tą radością dzielić z innymi poprzez swoje prace. I chyba mu się to udaje, bo na wernisażu nie było smutnych czy wybitnie zafrasowanych artystycznie osób.

Dwie wystawy, każda inna, ale każda to celebrowanie życia. Każdy obraz to ładunek pozytywnych wibracji, a każdy rysunek – ukazanie człowieka w życzliwej kresce. Tak więc warto wybrać się do Galerii Ostrołęka by zobaczyć malarstwo Marka Zalewskiego oraz jego szkice portretowe wykonane w ramach cyklu „Ostrołęczanie”.