Ostrołęczanie w TVP 3. O wierze, buncie i miłości (wideo)

Ostrołęczanie Joanna i Norbert Dawidczykowie byli gośćmi sobotniego (1 czerwca) wydania programu „Tekieli. Krótki przewodnik po duszy”, który obejrzeć możemy na antenie TVP Warszawa.

Joanna i Norbert Dawidczykowie to znane osoby w Ostrołęce. Są związani z Katolicką Odnową w Duchu Świętym w Polsce, prowadzą m.in. poradnię małżeńską, rekolekcje, konferencje, warsztaty. Napisali dwa miniporadniki dla małżeństw: „Bigos małżeński” i „Torcik małżeński”. Pani Joanna jest polonistką, pan Norbert pracuje w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce, był też wiceprzewodniczącym Rady Miasta Ostrołęki.

O czym mówili w programie? Norbert Dawidczyk mówił m.in. o trudnym dzieciństwie spowodowanym przemocą w rodzinnym domu i rozwodem rodziców, o buncie okresu dojrzewania, ale też o przebudzeniu duchowym.

– Przebudzenie duchowe było związane z tym, że kiedy udało mi się dostać do szkoły wojskowej, co było moim marzeniem od dzieciństwa, po pół roku nastąpiło rozczarowanie wojskiem – opowiadał. – To spowodowało, że postawiłem sobie pytanie: jaki jest sens mojego życia?

Joanna Dawidczyk z kolei mówiła o wierze w Boga, o tym, jak trafiła w młodości do Oazy i co dzięki niej zyskała, a także o tym, co przeraziło ją w mężu, a z drugiej strony pociągało, gdy go spotkała na swojej drodze.

Po pół roku spytał mnie, czy go kocham? Ale sam mi to powiedział po 2,5 roku – śmiała się Joanna Dawidczyk.

Cały program z małżeństwem Dawidczyków obejrzycie TUTAJ. Polecamy.

najnowszy najstarszy oceniany
Now
Gość
Now

Szarlataneria