Ostrołęcki szpital z systemem bezdotykowego mierzenia temperatury

W szpitalu w Ciechanowie już działa. A wkrótce będzie działać w 19. kolejnych szpitalach na Mazowszu. Chodzi o system bezdotykowego mierzenia temperatury.

Urządzenie jest montowane przy głównym wejściu do szpitala i do poradni specjalistycznych w taki sposób, aby miało w swoim zasięgu wszystkich wchodzących. W ten sposób sytuacja jest kontrolowana bez angażowania personelu.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, najważniejszą zaletą zakupionych systemów jest szybkie i bardzo dokładne mierzenie temperatury (+/- 0,3) wielu osobom równocześnie. Badanie jest bezpieczne i efektywne i co ważne – możliwe np. przez maseczki. System wyposażony jest w najnowszy model kamery termowizyjnej. Połączenie z serwerem, wyposażonym w inteligentne algorytmy AI, pozwala właściwie ustalić punkt pomiaru (rozpoznanie twarzy).

Takie systemy docelowo zostaną zainstalowane w 20. mazowieckich szpitalach. Pierwsze zostaną uruchomione w szpitalu Międzyleskim i w Ciechanowie. Urządzenia zakupił samorząd województwa dzięki wsparciu UE. Koszt wszystkich systemów to 1,7 mln zł.

Koszt jednego systemu do bezdotykowego mierzenia temperatury to blisko 90 tys. zł.

Na liście placówek, w których zostaną zainstalowane bezdotykowe systemy do pomiaru temperatury, jest także Ostrołęka.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tom

Rozpoznawanie twarzy? W maseczkach?
Ciekawe!