Ostrołęcki Bieg Papieski. Po raz piąty ulicami miasta

14 kwietnia o godz. 14.45 wyruszył Ostrołęcki Bieg Papieski ku czci Papieża św. Jana Pawła II, Patrona Ostrołęki. Była to już piąta edycja upamiętniająca 5. rocznicę kanonizacji i 14. rocznicę śmierci Papieża Polaka.

Trzykilometrowa trasa biegu wiodła ulicami Starego Miasta. Do zmagań przystąpiło blisko dwieście zawodniczek i zawodników.

Najlepszy był Karol Rogoziński, wygrał z czasem 9:03 minuty. Sekundę później finiszował Adam Piątkowski. Trzeci na mecie zameldował się Paweł Kowalik z Komarówki Podlaskiej – 10:02.

Z kobiet najlepsza okazała się reprezentantka OKLA Ostrołęka Katarzyna Butler z czasem 10:07. Drugie miejsce zajęła Klaudia Pażych z UKS Siódemka – 11:05, trzecia była Agnieszka Bałazy z BBL Ostrołęka – z czasem 11:08.

Organizatorem zmagań był UKS „CLAN” Ostrołęka.