Ostrołęcka Wszamka. Prezydent popiera, ale tylko ideologicznie

Ostrołęcka Wszamka to projekt w ramach którego ostrołęczanie mogą się dzielić jedzeniem wymieniając informacje przez profil na Facebooku. Wszystko po to – by jak najmniej wyrzucać, nie marnować, pomagać i dzielić się.

Inicjatorką jest Marta Mierzejewska, dziennikarka Radia Oko. Wszamka funkcjonuje już od jakiegoś czasu, fanów jej przybywa, przybywa też jedzenia – które nie trafia do kosza. Marnuje się coraz mniej…

Inicjatywa ta podoba się także prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi. Ale tylko ideologicznie. O wspieraniu bardziej rzeczowym nie ma mowy.

Prezydent Ostrołęki „wspiera szlachetną ideę utworzenia tzw. lodówki społecznej”, ale ze względu na przepisy związane z przechowywaniem żywności, określone przez sanepid, nie może nas wesprzeć w sposób o jaki prosiliśmy. W wielu miastach lodówki społeczne działają, ich twórcy poradzili sobie z przeszkodami, wierzę, że i my damy radę. Póki co, pamiętajcie o noclegowniach dla bezdomnych, które również, w odpowiedzi na nasze pismo, wskazuje prezydent Łukasz Kulik – komentuje założycielka Wszamki.

Dlaczego prezydent Ostrołęki wspiera tylko ideę Wszamki? O tym w poniższym piśmie:

najnowszy najstarszy oceniany
Karolek
Gość
Karolek

Czyli jak zwykle Kulik popiera, ale nie potrafi poprzeć. To po kiego….. został prezydentem?! Mógł siedzieć w sklepie i sprzedawać opryski na mszyce. Na tym się może znał.

Mateusz
Gość
Mateusz

Nie no, wszamkę to chyba pan prezydent chyba popiera i osobiście się w nią angażuje na dużym poziomie.

Gościu
Gość
Gościu

Prezydent stoi na straży prawa i przepisów. Wykonuje, jak widać, swoje obowiązki sumiennie.
Gdyby poparł czynem, wówczas pojawiłaby się krytyka, że olał przepisy. Przecież wam chodzi tylko o to, by krytykować, za cokolwiek, byle napisać, że prezyndent jest be.

Karolek
Gość
Karolek

Problem tylko taki, że na większość inicjatyw albo swoich obietnic przedwyborczych tak odpowiada: sie nie da , nie można, itp.

Kaja
Gość
Kaja

Ale pierniczysz gościu , leć na mo i piej z zachwytu nad swoim idolem

Gość
Gość
Gość

mam lecieć na mo? czy to znaczy, że tu nie ma miejsca na wolną dyskusję? Czy to jest portal tylko dla swoich? Ja nikogo nie obrażam. Nie napisałem, że ktoś pierniczy itp. Po chrześcijańsku. A Ty mnie wyganiasz – raczej nie po chrześcijańsku. Wyganianie ludzi o odmiennych poglądach kojarzy mi się z taką partią, którą szczęśliwie rozwiązaliśmy 30 lat temu. Czyżby tamte czasy wracały? Na mo jest za dużo hejtu. Widzę, że i tu zaczyna być podobnie i jest to smutne.

Kosa
Gość
Kosa

Dobrym miejscem na taką lodówkę będą okolice gabinetu Kulika. Będzie jej pilnie strzegł.