Ostrołęcka Karta Młodzieży już jest. Czy powstanie i Karta Mieszkańca?

We wtorek 2 września ruszono z Ostrołęcką Kartą Młodzieży. Uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli skorzystać z różnych zniżek od 58 firm i instytucji.

Ostrołęcka Karta Młodzieży będzie wydawana – po wypełnieniu wniosku – uczniom szkół ponadpodstawowych w Ostrołęce (nie ważne, czy dana osoba zameldowana jest w mieście, czy w miejscowości z powiatu ostrołęckiego). Karta – po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej – będzie uprawniała do skorzystania z wielu zniżek. Rabaty, ulgi dla młodzieży oferują instytucje i firmy z różnych branż.

– Do programu przystąpiło 58 partnerów. Myślę, że to dobry wynik – mówił przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Bartosz Śnieciński. – W Bydgoszczy, gdy startowała taka karta rok temu, partnerów było 53.

– Ciągle mnie zaskakujecie, ciągle coś wymyślacie nowego i dzięki temu też miasto żyje – to już słowa prezydenta miasta Ostrołęki Łukasza Kulika, który zapowiedział kolejne novum w mieście:

Nie ukrywam, że jako miasto analizujemy wprowadzenie karty mieszkańca, o której dyskutowano w Radzie Miasta czy podczas rozmów prywatnych.

O pracy, której wymagało od młodych radnych przygotowanie projektu, mówił opiekun Młodzieżowej Rady Miasta radny Paweł Niewiadomski (Nasza Ostrołęka):

– Zamiast odpoczywać od nauki poświęcali swój cenny czas. To była praca w Urzędzie Miasta, przygotowanie całej dokumentacji, porozumień dla partnerów projektu i najcięższa praca, czyli poszukiwanie partnerów. W szczególności chcę podziękować Łucji Wysockiej, bo 60% umów podpisanych to jest jej ciężka praca – mówił Niewiadomski.

Dodał też, że z doświadczeń ostrołęckich co do karty chcą korzystać i inne samorządy – miał w tej sprawie telefon z Kętrzyna.