Ostrołęcka drużyna na zawodach w Nidzicy. Międzynarodowe towarzystwo

Dwa dni – 11 i 12 października – ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka wraz z trenerem Władysławem Niedźwieckim w Nidzicy uczestniczyli w XI Międzynarodowym Turnieju Grand Prix w podnoszeniu ciężarów.

Swoje reprezentacje wystawiło 17 klubów. Stawiło się blisko 100 zawodników z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Polski.

Turniej był rozgrywany w grupie dzieci od 8-12 lat (konkurs na technikę), młodzików 13-15 lat, 16-18 lat oraz 19 lat i starsi.

UKS Atletę Ostrołękę reprezentowali: Wiktor Wieremiejczyk (do 15 lat), Marcin Kulesza i Krystian Łuba (do 18 lat) oraz Dominik Kulesza (19 lat i starsi).

Czternastoletni Wiktor wyrwał 35 kg, podrzucił 50, a w dwuboju dźwignął 85 kg, ustanawiając kolejno 3 rekordy życiowe. Był to jednocześnie dla Wiktora sprawdzian przed mistrzostwami Polski, które za 2 tygodnie odbędą się w Ciechanowie.

Dobrze się spisał Marcin Kulesza, uzyskując w dwuboju 173 kg (78 + 95). On na kolejnych już zawodach systematycznie poprawia swoje rekordy życiowe.

Start Krystiana Łuby można również uznać za udany. Wyrwał on 62 kg, co jest nowym rekordem rwania, podrzucił 80 kg, a w dwuboju wyrównał swój wynik dwuboju z 6 października (142 kg).

W najstarszej grupie zaprezentował się będący w fazie roztrenowania Dominik Kulesza, który zgromadził w dwuboju 221 kg (95 + 126), zdobywając jednocześnie najwięcej punktów dla drużyny.

Zawodnicy Atlety (w swoich grupach wiekowych) zajęli następujące miejsca:

  • Dominik Kulesza – 11.
  • Marcin Kulesza – 20.
  • Krystian Łuba – 23.
  • Wiktor Wieremiejczyk – 28.

Drużynowo zwyciężyli gospodarze, wyprzedzając taką potęgę ciężarową jak CWZS Zawisza Bydgoszcz. Ostrołęcka drużyna uplasowała się na 15. miejscu.