Ostrołęccy sztangiści z rekordami

W sobotę 6 kwietnia w Konstantynowie Łódzkim rozgrywany był III Grand Prix Memoriał J. Jaśniaka Seniora 2019 Masters w podnoszeniu ciężarów. Do zawodów zgłosiło się 52 mężczyzn (najmłodszym z nich był 32-latek, a 77 lat miał najstarszy startujący) i 6 startujących pań (najmłodszą była 38-latka, a najstarsza pani miała 62 lata).

Ostrołękę reprezentowali: Justyna Niedzwiecka i Karol Janczewski z klubu UKS Atleta Ostrołęka.

Justyna Niedzwiecka zwyciężyła w kategorii wagowej 71 kg, a drugie miejsce zajęła w grupie wiekowej 40-49 lat. W klasyfikacji OPEN pań Justyna uplasowała się na piątej pozycji. Podczas zawodów poprawiła rwanie o 4 kilogramy, podrzut o 3 kg, a dwubój o 7 kilogramów. Dodajmy, że zawodniczka UKS Atleta jest trzykrotną (rwanie, podrzut i dwubój) rekordzistką Polski w kategorii wagowej 71 kg – wyniki osiągane w memoriałach nie są uznawane jako rekordy Polski.

Prezes UKS Atleta Karol Janczewski zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 81 kg, ósme w grupie wiekowej 40-49 lat. W klasyfikacji OPEN mężczyzn prezes UKS ATLETA sklasyfikowany został na 43. miejscu wśród 52 startujących.

Podobnie jak Justyna Niedzwiecka, tak i prezes Karol Janczewski ustanowił 3 rekordy życiowe w podnoszeniu ciężarów.